יו"ר הקואליציה: מתווה פרי -בלוף

ח"כ יריב לוין קורא לבצע שינויים במתווה הגיוס שהוצע השבוע "שוויון בנטל זה שוויון לכולם וזה חייב לכלול את האוכלוסייה הערבית".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשע"ג

יו"ר הקואליציה: מתווה פרי -בלוף -ערוץ 7
יריב לוין
צילום: פלאש 90
יו"ר הקואליציה, ח"כ יריב לוין (הליכוד), קרא הערב לבצע שינויים במתווה השוויון בנטל שהציגה השבוע ועדת פרי.
 
"זה לא שוויון בנטל זה בלוף", תקף לוין בתכנית "המטה" בערוץ 10. "זאת עבודה בעיניים, זה קמפיין אנטי חרדי ולא קמפיין לשוויון בנטל".

"שוויון בנטל זה שוויון לכולם וזה חייב לכלול את האוכלוסייה הערבית", הוסיף לוין. "גם שם ראוי לעשות אבחנה מסוימת. ראוי לבחון את גיוסם של הערבים הנוצרים לצבא. הם רוצים את זה. יש עוד סוגיה במחלוקת - הארכת השירות של בני ישיבות ההסדר. זו סטייה מפורשת מההסכמים הקואליציוניים".

ביום שישי הודיע שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, כי הבית היהודי יצביע נגד המתווה. "במהלך הדיונים ביום ראשון נעמוד על כך כי גיוס בני מיעוטים יהיה לא פחות מאשר בני הציבור החרדי. המציאות בה דורשים שותפות בנטל רק מציבור אחד ולא מציבור אחר אינה ראויה ואינה צודקת ואנו נדרוש שהשיוויון יהיה כלפי כולם".

בבית היהודי מוחים גם על הכוונה להאריך את משך השירות של בני ישיבות ההסדר לעשרים וארבעה חודשים.

ביום חמישי דווח כי מפלגת ישראל ביתנו דורשת כי בהצעת החוק לשוויון בנטל,  יוכנסו שינויים מהותיים, כך שכבר עכשיו ייקבעו יעדי הגיוס גם לבני מיעוטים וייקבע סעיף תקציבי שיסדיר ויאפשר את הפעלת החוק. נתניהו עדיין לא הגיב להצעה.