"ההמלצות נראות כמו קמפיין אנטי חרדי"

המלצות "ועדת פרי" מגיעות היום לממשלה, שם הן צפויות להיתקל בהתנגדות מצידם של כמה מסיעות הקואליציה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בסיון תשע"ג

"ההמלצות נראות כמו קמפיין אנטי חרדי"-ערוץ 7
לפתח מנועי צמיחה. ישיבת ממשלה
צילום: פלאש 90

יו"ר הועדה לשיוויון בנטל, השר יעקב פרי, יציג היום (ראשון) בפני הממשלה את המתווה לשוויון בנטל שגובש בוועדה בראשותו, אך צפוי להיתקל בהתנגדות חריפה בממשלה.

שרי ישראל ביתנו צפויים להתנגד למתווה, מאחר שהוא איננו כולל כל תכנית ברורה להגברת שילובם של ערביי ישראל במסלולי השירות השונים, אזרחי וצבאי.

שרי הבית היהודי צפויים להתנגד למתווה מאותה סיבה, ולהביע התנגדות גם לניסיון לפגוע בבני ישיבות ההסדר ולקבוע סנקציות פליליות לראשי ישיבות שלתמידיהם לא יתגייסו על פי חוק.

להתנגדות לסנקציות על ראשי הישיבות הצטרף גם השר עמיר פרץ.

ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי) אומר בתגובה, כי "הנטל הביטחוני כבד, ועל כל הציבור לשאת בו בוודאי בשעה של הסלמה בצפון. אנו בפתחו של מהלך שיחייב סבלנות והידברות בין הצדדים. המהלך במתכונת הנוכחית נידון לכישלון, אם לא נשכיל לעשות זאת בהדרגה".

"האיום בענישה פלילית של ועדת פרי נוגד את ההסכם הקואליציוני ורק יוסיף שמן למדורה", אמר שטבון, "ההמלצות נראות כמו קמפיין אנטי חרדי. צריך לזכור שכוונתנו לשלב חרדים ולא לחלן אותם".

שטבון הוסיף כי "לא מוסרי וגם לא חכם לקדם מהלך בלי הידברות ישירה עם העולם החרדי. על ועדת הח"כים ליישום השוויון בנטל שתקום בראשות הבית היהודי למצוא את האיזון הנכון בין החובה והזכות לשירות ובין הצורך לראות בעולם הישיבות והתורה נכס חיוני למדינה".