ראשי המכינות נגד מסקנות ועדת פרי

הרב משה הגר, ראש מכינת בית יתיר ועו"ד דני זמיר ראש המכינה ע"ש יצחק רבין בסמינר אורנים, העומדים בראש מועצת המכינות הקדם צבאיות מתנגדים למסקנות ועדת פרי.

הרב הגר ציין בשיחה עם ערוץ 7, כי "לדעתי הוועדה טועה בכיוון. ללא עולם התורה לא הייתה מדינה ואין שום דרך כפייתית שתצליח".

הרב הגר מתנגד בין השאר לפגיעה במסלול ההסדר שטמונה בהמלצות הועדה, "ללא ישיבות הסדר לא היו מכינות, וללא מכינות תורניות לא היו מכינות חילוניות".

"צריך להבין שמדינת ישראל עוברת תהליך הדרגתי שבנוי מקומה לקומה", הוסיף הרב הגר, "המדינה הולכת ומשתפרת. שום כפיה שהיא על עולם החרדי או ישיבות ההסדר לא תצליח לשנות תהליכים עמוקים יותר בחברה הישראלית".

עו"ד דני זמיר, ראש המכינה ע"ש יצחק רבין בסמינר אורנים, מתנגד למסקנות מכיוון הפוך, "מצד העיקרון המדינה והצבא צריך לעשות חשבון אמיתי את מי הם רוצים לגייס ולמה. לדעתי הם לא צריכים לגייס אוכלוסיות שלא רוצות לתרום ומצד שני אוכלוסיות שרוצות לתרום, שיעשו שירות מלא כולל קבוצות איכותיות כמו נח"ל וישיבות ההסדר שלדעתי צריכות לשרת באופן מלא".

"אותי מעניין מה קורה עם החילונים שלי", אומר זמיר, "לא מעניין אותי שירות החרדים. בסופו של דבר השאלה כמה באמת כל התהליך הזה יביא תועלת מכך שמטפלים בחרדים. עוינות, שנאה ושיסוי הם  לא מתכון טוב לאחדות לאומית וגם לפעול בשכל הדברות וסובלנות ולא בעוצמה כוחנית".