ההסדר - העתודה התורנית של הציונות הדתית

באיגוד ישיבות ההסדר מוחים על דבריה של שרת המשפטים, כי על חיילי ההסדר לשרת לפחות כמו החרדים, "אין כל מקום להשוואה".

ישי קרוב , י"ז בסיון תשע"ג

ההסדר - העתודה התורנית של הציונות הדתית-ערוץ 7
חיילי ישיבות ההסדר
צילום: פלאש 90

באיגוד ישיבות ההסדר התייחסו הערב לדבריה של שרת המשפטים, ציפי לבני, כי על חיילי ישיבות ההסדר לשרת לפחות כמו זו של החרדים והציבה זאת כתנאי לתמיכה במתווה.

"הודעת מפלגת התנועה טועה ומטעה", נכתב בהודעת האיגוד, "לפי מתווה ועדת פרי הציבור החרדי זכאי לפטור של 1,800 איש שתורתם אמונתם ואינם משרתים אפילו יום אחד ומי שכן יתגייס,ישרת רק שנתיים וזאת בניגוד לבני הציונות הדתית שרובם המכריע משרת שירות צבאי מלא ורק מיעוט מהם ובתוכם העתודה התורנית ציונית של בני ישיבות ההסדר רוצה לשרת שירות פעיל יותר קצר".

"אין כל מקום להשוואה בין המגזר החרדי למגזר הדתי לאומי", הדגישו בהודעת האיגוד, "חיילי ישיבות ההסדר משרתים בסה"כ 60 חודשים, כשמתוכם 16 חודשים שירות פעיל. שירות זה משלב בין שירות פעיל ביחידות הקרביות בצה"ל יחד עם לימודים תורניים ועשייה חברתית ברחבי המדינה".

"במשך כל התקופה הזו עומדים חיילי ישיבות ההסדר לרשות צה"ל והם הראשונים שנקראים להתייצב בשעת חירום, במלחמות, במבצעים ובסיוע להגנת העורף. מפעל ישיבות ההסדר, שזכה בפרס ישראל על תרומתו לביטחון המדינה, הוכיח את עצמו 40 שנה כמי שנמצא בחוד החנית של הצבא. השיעור הגבוה של הנופלים מקרב בני ישיבות ההסדר מעיד על כך יותר מכל".

"בעת הזו, נכון לעודד אוכלוסיות נוספות להשתתף בנשיאה בנטל ולא לפגוע באלה שמשרתים ותורמים".