השר פרי: הבטחנו, ולא נפר זאת

השר יעקב פרי, התייחס הבוקר (שני) בעמוד הפייסבוק להפסקת דיוני הועדה בראשותו, "חובת השירות היא לב ליבו של מתווה הגיוס".

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ח בסיון תשע"ג

השר פרי: הבטחנו, ולא נפר זאת-ערוץ 7
חרדים (למצולמים אין קשר לנאמר)
פלאש90

השר יעקב פרי, התייחס הבוקר (שני) בעמוד הפייסבוק להפסקת דיוני הועדה בראשותו, בעקבות ההתנגדות להחיל חובת שירות במתווה הקבע על תלמידי הישיבות.

"אחרי לילה ארוך, בו אושרו רוב סעיפי החוק, חלקם היסטוריים, הפסקתי את ישיבת הועדה", כתב פרי, "ההתנגדות המפתיעה של חלק מן השרים באשר לחובת הגיוס במתווה הקבע והחלת חוק שירות בטחון על תלמידי הישיבות המשתמטים, חייבו אותי לקבל החלטה".

לדבריו, "חובת השירות היא לב ליבה של מתווה הגיוס החדש ואיני מתכוון לוותר על עקרון זה. אנו מחויבים להגביר את השוויון בנטל בקרב הציבור הישראלי - הבטחנו, ולא נפר זאת".

השר פרי מדגיש, כי "הדבר ייעשה רק על ידי חוק אחד, עם גיוס אחד, לכולם. כל ניסיון לייצר חוק רק למראית עין - יסוכל".

בפורום לשוויון בנטל מציעים הבוקר (שני) בעקבות ההתפתחויות בנושא חוק הגיוס לפרק את וועדת פרי ולחזור לחוק שירות ביטחון כללי לכולם.

"לפי מה שמסתמן, לא רק שוועדת פרי לא תקדם את השוויון בנטל, אלא שהיא תביא לנזק רב שנים", אומרים בפורום ומביעים אכזבה מתוצאות מתווה פרי.

"הציבור, בהפגנות בקיץ האחרון ובבחירות האחרונות אמר כי הוא דורש להפסיק את המצב המזעזע שבו חלקים גדולים כל כך בחברה הישראלית לא תורמים דבר או משרתים בשירותי קומבינה מסוג ישיבות ההסדר", מוסיפים בפורום.

לדברי אנשי הפורום, "הציבור לא הצביע בעד זה שבעוד 4 שנים, יתחילו במעין תהליך גיוס שייצור כאן מספר ציבורים שכל מה שמבדיל ביניהם זו הכיפה שעל ראשם".