לפיד מאייםערוץ 7

שר האוצר, יאיר לפיד, התייחס בישיבת הסיעה של 'יש עתיד' למשבר באישור חוק פרי והבהיר, "יהיה שויון בנטל או שהממשלה הזו תתפרק".

עוד אמר,"אם מישהו חושב שהלכתי לפוליטיקה רק כדי לפתור את הקטסטרופה הכלכלית שהשאירה הממשלה הקודמת, אז הוא לא מבין מה אנחנו עושים פה. אני לא מציע לאף אחד להתבלבל מכך שאני מתנהל באופן אחראי כשר אוצר. מי שחושב שיש עתיד תתקפל בנושא של השוויון בנטל, פשוט לא מבין אותנו וגם לא מכיר אותנו".

"אני קורא למפלגות בקואליציה ובעיקר לליכוד ביתנו להתעשת ולחזור ולהתנהג כמו שמפלגת שלטון אמורה להתנהג ולהפסיק את המשחק הזה. הוא לא מביא כבוד לאף אחד מאיתנו. הוא מסכן את עצם הקיום של הממשלה ובעיקר הוא מונע את תיקונו של עוול היסטורי", הוסיף לפיד.

השר יעקב פרי, התייחס הבוקר (שני) בעמוד הפייסבוק להפסקת דיוני הוועדה בראשותו, בעקבות ההתנגדות להחיל חובת שירות במתווה הקבע על תלמידי הישיבות.

"אחרי לילה ארוך, בו אושרו רוב סעיפי החוק, חלקם היסטוריים, הפסקתי את ישיבת הועדה", כתב פרי, "ההתנגדות המפתיעה של חלק מן השרים באשר לחובת הגיוס במתווה הקבע והחלת חוק שירות בטחון על תלמידי הישיבות המשתמטים, חייבו אותי לקבל החלטה".

לדבריו, "חובת השירות היא לב ליבה של מתווה הגיוס החדש ואיני מתכוון לוותר על עקרון זה. אנו מחויבים להגביר את השוויון בנטל בקרב הציבור הישראלי - הבטחנו, ולא נפר זאת".

השר פרי מדגיש, כי "הדבר ייעשה רק על ידי חוק אחד, עם גיוס אחד, לכולם. כל ניסיון לייצר חוק רק למראית עין - יסוכל".