אמיתי כהן, תושב העיר רחובות, נבחר ברוב גדול לעמוד בראש רשימת 'הבית היהודי' בעיר, במסגרת הסכם שנחתם בין מפלגות המפד"ל והאיחוד הלאומי.

כהן נפגש השבוע עם יו"ר 'הבית היהודי', שר הכלכלה נפתלי בנט, שהתחייב לסייע בכל דרך להצלחת מערכת הבחירות ברחובות.

בשנים האחרונות שימש כהן, בן ה-35, במספר תפקידים ציבוריים. ביניהם יו"ר האיחוד הלאומי ברחובות, גזבר המועצה הדתית ויו"ר הפורום הדתי-לאומי בעיר. בבחירות האחרונות לכנסת הוצב כהן במקום ה-17 ברשימה הארצית, ולא נבחר לכנסת.

את שנות ילדותו בילה כהן בכפר אליהו שבגדרה ולמד בבית הספר היסודי בקיבוץ חפץ חיים, הוא המשיך לישיבה התיכונית "ישיבת הדרום" ברחובות ומשם לישיבת ההסדר 'אור עציון' בראשותו של הרב חיים דרוקמן. שירת כלוחם בגדוד 12 של חטיבת גולני ובתום שירות ה'הסדר' שימש כשליח 'תורה מציון' בקהילה היהודית שבעיר מרסיי - צרפת.

את פעילותו הציבורית החל כהן בהנהגה הצעירה של מפלגת האיחוד הלאומי - תקומה, בה ריכז את מחוז הדרום. בהמשך, הקים ברחובות את עמותת 'למען אחיי' הפועלת כסניף מקומי של תנועת החסד 'אורות חסד' בהנהגת הרב חנן פורת זצ"ל.

בשנת 1999 הוצב כהן במקום השלישי ברשימת המפד"ל - האיחוד הלאומי בבחירות המוניציפאליות ברחובות, וכיום הוא משמש כעוזר ומתאם ראש העיר במקביל לתפקידו כיו"ר הפורום הדתי-לאומי בעיר. שניים מהישגיו הבולטים בשנים האחרונות הינם הקמת גרעין תורני בשכונת קריית משה בעיר רחובות וכן הבאת המועצה הדתית למאזן תקציבי חיובי לאחר כ-20 שנות גירעון.

מנדטים לצד אחדות

"אעשה הכל", הוא מבטיח בראיון לערוץ 7, "כדי לגבש את כל גווני הקשת בציבור הדתי-לאומי ואף אפעל לחיבור עם ציבור חרדי, חילוני ומסורתי ברשימת המפלגה למועצת העיר. אני כמובן מודה לשותפי לדרך - עו"ד אבי מוזס, אשר נבחר לראשות סניף 'הבית היהודי' בעיר".

כהן קובע כי הגיעה העת שהציבור הדתי-לאומי ברחובות "יקבל את הכבוד הראוי לו גם בזירה המוניציפאלית", הוא הבטיח כי עד מועד הבחירות המקומיות יפעל ליצירת כח פוליטי משמעותי ברחובות. "אני מאמין ששלושה-ארבעה מנדטים זה ריאלי בהחלט, ויש בידינו סקרים שמעידים על כך", גילה.

כהן מבהיר כי כמות המנדטים הדרושה לא נמצאת בראש סדר יומו, ומציע להתרכז בעשייה חיובית. "אני קורא לכל תושבי העיר להתאחד ולהיות שותפים למהלך חשוב זה - בהמשך למהלך שעשו חברינו, חברי הכנסת, ברמה הארצית".