תושבים בגבעה הצרפתית: מפחדים לצאת מהבתים

בתיה קיימן, אם ל-4, לא חשבה שאחרי העלייה לארץ היא תחשוש לצאת עם הילדים מהבית, "הערבים מהכפרים השתלטו על השכונה".

בני טוקר , י"ט בסיון תשע"ג

תושבים בגבעה הצרפתית: מפחדים לצאת מהבתים-ערוץ 7
תחת איום. הגבעה הצרפתית
פלאש 90

בתיה קיימן אם ל-4, עלתה מניו יורק מיד אחרי החתונה, והקימה את ביתה בשכונת הגבעה הצרפתית.

היום 10 שנים אחרי העלייה היא פוחדת לצאת מהבית, "הערבים מהכפרים מגיעים לכאן בקבוצות מאורגנות, נכנסים לחצרות ולפארקים וגונבים הכל, הם גם מפעילים לא פעם אלימות. אתמול שני ערבים נכנסו לחצר שלנו ואכלו מהפרות על העץ, אמרתי להם לצאת, הם אמרו לי שזה לא ירושלים אלא פלשתין ושזה הבית שלהם".

קיימן קוראת לראש העיר להציב שומרים בשכונה, "ביום שישי האחרון היו כאן ארבע הצתות, המצב כאן נהיה גרוע מיום ליום, אנחנו לא רוצים שירושלים תהפוך לעיר ערבית".

היא מספרת שהתושבים מתארגנים להקמת משמר אזרחי בשכונה, "יש כאן גינה ברחוב אבא ברדיצ'ב, שהערבים פשוט מציפים אותה כל יום מהצהריים, יורקים ומשתוללים. אנשים פוחדים לצאת מהבית ולהגיע לכאן. פנינו לעירייה שיציבו כאן שומרים, במקביל אנחנו מנסים לארגן כאן שמירה אזרחית".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה, כי "עיריית ירושלים רואה בחומרה מעשי אלימות בשכונת הגבעה הצרפתית והיא פעלה וממשיכה לפעול בתיאום עם המשטרה ועם המינהל הקהילתי לסייע בפעילות המבצעית ולהגביר את תחושת ביטחון של התושבים בשכונה".

"בחודשים האחרונים השקיעה העירייה משאבים רבים בשכונה ביניהם התקנת מצלמות, תגבור תאורת הביטחון, שדרוג מערכות האבטחה בבתי הספר בשכונה, מתן תקצוב עבור צוות לסיירת הורים וסיורי מניעה בשכונה. בנוסף לפעולות האגף פועלת הנהלת העירייה בראשות ראש העיר והמנכ"ל מול המשטרה לשיפור תחושת הביטחון ומתן מענה הולם לאירועי האלימות בשכונה", מוסיפים בעירייה.

בעירייה מציינים עוד, כי בשבוע שעבר התקיימה ישיבה של ועדת ביטחון בהשתתפות נציגי התושבים, הנהלת המינהל, המשטרה ואגף חרום וביטחון. בדיון צוינה מגמה חיובית של ירידה בכמות האירועים ושיפור בתחושת הביטחון, כפועל יוצא של פעילות המשטרה והעירייה.