ועדת פרי אישרה: סנקציות פליליות על משתמטים

רוב חברי הוועדה אישרו הטלת סנקציות פליליות על משתמטים משירות צבאי ובכך הסתיים המשבר הקואליציוני. השרים יעלון ואריאל - התנגדו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ג

ועדת פרי אישרה: סנקציות פליליות על משתמטים-ערוץ 7
ועדת פרי
יואב דודקביץ'
המשבר הקואליציוני הסתיים: רוב חברי ועדת פרי אישרו הטלת סנקציות פליליות על משתמטים משירות צבאי.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון הצביע נגד הטלת הסנקציות, כמו גם שר הבינוי והשיכון אורי אריאל. השר עמיר פרץ נמנע.

הישיבה הקודמת של הוועדה "התפוצצה" לאחר שהשר יעלון הודיע כי הוא מתנגד להחיל סנקציות על החרדים המשתמטים באופן גורף. ב"יש עתיד" אמרו מנגד כי אינם מוכנים לוותר על הסעיף.

הבוקר, הם שבו לשולחן הדיונים כדי להשלים את ההצבעה על סעיפי הגיוס החדש. ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לשר יעלון להצביע בעד הטלת סנקציות אך הוא בחר להתנגד מתוך הנחה שהסעיף יאושר בכל מקרה.

השר יעלון התייחס אתמול למשבר שנוצר בוועדה ואמר כי לצערו, "יש כאלה שלא בדיוק מבינים את הרגישות של שינוי מציאות אחרי 65 שנה, שלא ניתן לשנות אותה באבחת חרב, ולא בחוק, ולא באיום על שתי האוכלוסיות - גם החרדים וגם הערבים".

לדבריו, "ברגע שמשתלחים באוכלוסייה ומאיימים עליה שלומדי תורה ילכו לכלא, התהליך הוא בדיוק הפוך ולכן כולנו מסכימים שצריך לשלב גם את החרדים וגם את הערבים. התפתח איזה ויכוח פוליטי על הדרך, הוא ויכוח שאפשר להתגבר עליו ואני מקווה שנתגבר עליו כוויכוח פוליטי, אבל בעיקר צריך לדבוק במשימה של לשלב חרדים וערבים יותר ויותר בנשיאה באחריות, זה חשוב גם לביטחון, גם למשימות האזרחיות ואחר כך גם להשתתפות בתעסוקה ובנטל הכלכלה".