התנגדו. יחימוביץ'
התנגדו. יחימוביץ' פלאש 90
יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ', פירסמה הבוקר (רביעי) טבלת מקורות אפשריים כחלופה לתכנית הגזירות הכלכליות של שר האוצר יאיר לפיד.

"ה'מקורות' של לפיד מכים במעמד הביניים ובעניים, מקטינים עוד יותר את כושר הקנייה שלכם, פוגעים בעסקים הקטנים והבינוניים, מביאים להאטה במשק ולמיתון, ופוגעים בכלכלה", אמרה יחימוביץ'.

היא טוענת כי קיימים מקומות אחרים מהם ניתן להגדיל את הקופה הציבורית וקוראת לחברי הכנסת שלא להצביע היום בעד צו העלאת המע"מ. "מס של פחדנים – אל תאשרו אותו, הצביעו נגדו".

טבלת החלופות לתכנית הכלכלית שהציגה יחימוביץ', מצביעה על שורה של מקורות אלטרנטיביים אשר לטענתה "שימוש בהם יהווה מנוע צמיחה, יתמודד עם הגרעון, אינו מטיל כל נטל על מעמד הביניים ומקטין פערים במקום להעמיק את העוני".

בין המקורות החלופיים שהציעה: ביטול חצי מהטבות מס לתאגידי הענק, (3 מיליארד ש"ח, אותם מייעדת יחימוביץ' לחברות הקטנות והבינוניות), החלת מתווה ששנסקי על הרווחים ממשאבי הטבע בים המלח (1.6 מיליארד ש"ח), העלאת מס הכנסה למאיון העליון בלבד (1.7 מיליארד ש"ח), גבייה חלקית של הרווחים הכלואים (3 מיליארד ש"ח), מס עזבון על ירושות מעל 15 מיליון ש"ח (1 מיליארד ש"ח), מס על רווחי הון – השוואת המיסוי על ההון ועל ההכנסה (1.3 מיליארד ₪) ובלימת תכנוני מס של תאגידי הענק והעמקת הגבייה (2 מיליארד ש"ח).

"אני קוראת לחברי הכנסת של יש עתיד, התנועה, הליכוד, הבית היהודי וישראל ביתנו, כל חברי הקואליציה והממשלה – להפעיל את המצפון, את ההגיון, את עמוד השדרה ואת המחויבות למי שבחר בהם, ולהצביע היום במליאת הכנסת נגד צו העלאת המע"מ של לפיד", אמרה יחימוביץ'.