נטורי קרתא
נטורי קרתאערוץ 7

הצעדה למען ישראל, שנערכה ביום ראשון (26 במאי) משכה אליה 16 אלף צועדים, יהודים ואינם יהודים, שהגיעו להביע תמיכה והזדהות עם מדינת ישראל. על כך מדווח אתר שלום טורונטו.

כבכל שנה עמדו בשתי נקודות לאורך המסלול מפגינים אנטי ישראליים, הנמנים על שתי קצוות הקשת האידאולוגית, אך מאוחדים הם בשלילתם את עצם קיומה של מדינת ישראל, ובתמיכתם המלאה בפלסטינים.

פעילי נטורי קרתא הקנדיים נשאו את דגל ישראל ועליו סימן בצבע אדום המבטא את ההתנגדות לעצמאות היהודית בארץ ישראל, ובכרזות נוספת שהחזיקו נכתב: "רבנים אותנטיים תמיד מתנגדים לציונות ולמדינת ישראל", ו"כל פלסטין תחזור לריבונות פלסטינית".

פעילי שמאל קיצוני, ובהם יהודים. התריסו בפני הצועדים כשבידיהם הין היתר הכרזות הבאות: מה אתם חוגגים? שאלו את הוריכם על החומה, שאלו את הוריכם על דיר יאסין, תשוחרר פלסטין, ישראל מפרה את החוק, אנטי ציונות אינה אנטישמיות, תנו לעזה לחיות, שחררו את עזה, החומה היא אפרטהייד, הפלסטינים אינם האויבים שלנו, שימו קץ לכיבוש הישראלי עכשיו.

אחת הפעילות החזיקה בידה מפה של פלסטין הצבועה כולה בירוק, ומשני צידיה כאפיה המבטאת היותה של כל הארץ שייכת לפלסטינים בלבד.