העיתונות החרדית במתקפה: ממשלת הזדון

העיתונות החרדית במתקפה משולבת וחריפה נגד נתניהו ולפיד בעקבות ההצבעה בעד סנקציות פליליות על בחורי ישיבות שלא יתגייסו.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ג

העיתונות החרדית במתקפה: ממשלת הזדון-ערוץ 7
מלחמות מתחרים? יתד נאמן
צילום: פלאש 90

העיתונות החרדית יוצאת הבוקר (חמישי) במתקפה משולבת נגד הממשלה והעומד בראשה שהצביעו אתמול בעד חוק הגיוס שיכלול סנקציות פליליות על לומדי התורה תוך שהיא ממשיכה לכנות את הממשלה "ממשלת הזדון"

בעיתון 'יתד נאמן' הקדישו את כל החלק העליון של העמוד הראשון לסוגייה. על רקע שחור מופיעה הכותרת: "ממשלת הזדון: לומדי התורה לכלא".

בגוף הידיעה: "זעזוע ושאט נפש בעולם היהודי מההחלטות המבישות של הוועדה וההסתה הפרועה נגד לומדי התורה שליוותה אותה".

בעיתון 'המבשר' מתארת הכותרת את "ההחלטה האומללה" של וועדת פרי שהורתה על השלכת לומדי תורה לכלא. במאמר דעה חריף מסוגו תוקף הפרשן הפוליטי מאיר ברגר את יאיר לפיד שיצא אתמול במסיבת עיתונאים כדי לדבר לחרדים מעל לראשם של הפוליטיקאים החרדיים.

תחת הכותרת "חצוף, אל תחנך אותנו!", כותב מאיר ברגר כי לפיד "ניסה להגדיר מחדש עבור האדם החרדי את מושג התרומה, לעצב עבורו אמות מוסר חדשות, לעורר אצלו היגיון נסתר, לגלות את החבוי, למצוא את התובנה המאחדת".

"בימים כתיקונם היה הציבור החרדי מגחך ומתפנה לענייניו. יושב בן-אדם שמעולם לא טעם טעמה של נתינה. מעולם לא התמודד עם משהו. מעולם לא טעם טעמו של קושי. ומטיף לציבור בן למעלה ממיליון נפש האמון על התמודדות יומיומית, על גמילות חסדים וכזה השואב את ערכיו מערכי התורה הקדושה. כמה פתטי.

"אלא שכאן התנהלותו גובלת בלא פחות מחוצפה. לאחר שבאבחה אחת דאג להעביר חוק המורה על השלכת לומדי תורה לכלא, לאחר שכינה את החרדים בפומבי ככאלה היושבים על גבו של הציבור הישראלי, סגנו בחר ב'טפילים' ושר החינוך שלו ב'פרזיטים' - הוא זה שיטיף לנו מוסר?! הרצחת וגם חינכת"?!

את מאמרו חותם ברגר במילים החריפות הבאות: "אם יש משהו טוב שלפיד הצליח לעשות לפי שעה הוא ללכד את המחנה החרדי סביב עמדה אחת הרואה במסורת ישראל סבא את דרך החיים האולטימטיבית. כלך לך, לפיד אצל חברך ועזוב אותנו במנוחה".

גם עיתון 'המודיע' לא חסך שבטו מהממשלה ובכותרתו הראשית הבהיר כי "היהדות החרדית בארץ ובעולם תעמוד בעוז ובגאון נגד ההחלטה לגייס בחורי ישיבות בכפייה ולהשליכם לכלא ב"עוון" לימוד התורה".