לוקח בחשבון תגובות נזעמות. הרב שי פירון
לוקח בחשבון תגובות נזעמות. הרב שי פירוןפלאש 90

שר החינוך, הרב שי פירון, התקשר הבוקר (חמישי) למורה חאלד שאקרה, מבית הספר התיכון הג'יהאל ביפו, אשר ביקש להגיע לסופרלנד בראשון לציון, ביחד עם תלמידיו וסורב.  

על פי המקרה, לאחר שהמזכירה במקום הבינה כי מדובר בקבוצת תלמידים ערביים, חזרה בה ואמרה כי אין מקום פנוי עבורם.

השר ביקש לתמוך בו ולחזק אותו נוכח ההדרה שחווה. "אני מזועזע נוכח תופעות מעין אלה אשר אין להם מקום בחברה הישראלית.  אני רואה בחיים משותפים, בין יהודים וערבים, את אחד הערכים הבסיסיים עליהם מושתתת מגילת העצמאות. ערכים של שוויון, שותפות וסובלנות – הם בלב מדיניות משרד החינוך".

המורה סיפר לשר פירון על העבודה החינוכית הנעשית בבית הספר ואמר כי, אילולא התמיכה שקיבל מכל הקשת החינוכית, בבית הספר ומחוצה לו, לא היה מתגבר על המקרה.

במשרד החינוך מציינים, כי עם כניסתו לתפקיד, הנחה השר פירון את מינהל חברה ונוער במשרדו, לבנות תקנה תקציבית למפגשים בין קבוצות קונפליקט במדינת ישראל. התקנה אשר תחל  לפעול משנת הלימודים תשע"ד, תוקצבה על ידי השר בסך של 2.5 מיליון שקלים .  

מטרתה לקדם תהליכים חינוכיים של מפגשים בין יהודים וערבים ובתוך כך, כבר בשבוע שעבר התקיים מפגש 'מתחברים' בין 800 בני נוער יהודים וערבים בכפר עילוט שבגליל.

במקביל, התייחס היום שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, בדף הפייסבוק שלו לנושא "כשאני מאזין הבוקר ברדיו לתיאורו של המורה מבית הספר הערבי "אג'יאל" ביפו אודות החוויה אותה עבר בשיחתו עם אנשי הסופרלנד; כשאני קורא את התגובה חסרת התקדים של הסופרלנד לאירוע – אני שואל את עצמי איך כל אחד מאתנו היה מגיב לו באחת ממדינות העולם היו טוענים מנהלי לונה פארק, שהם מבצעים הפרדה בימי אירוח בין בתי ספר 'רגילים' לבתי ספר יהודים. אני מניח שהייתי מזדעזע ומתבייש נוכח התנהגות שכזו. בדיוק כפי שאני מזדעזע ומתבייש במקרה הזה".