בוסקילה: אחדות היא המפתח לכל הבעיות

סגן ראש העיר בת-ים מספר על ההיערכות לקראת הבחירות בעיר. "דווקא עכשיו ראוי לאתר את המחבר בין המפלגות הדתיות והחרדיות".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשע"ג

בוסקילה: אחדות היא המפתח לכל הבעיות-ערוץ 7
אורי בוסקילה
אתי קורקוס
סגן ראש העיר בת ים, אורי בוסקילה, מסרב לפרט את ההישגים הרבים שצבר מאז מונה לתפקיד לצד ראש העיר המכהן שלומי לחיאני, כנציג הרשימה הדתית-חרדית המאוחדת של בת ים.

"לברכה אנו זוכים כידוע רק בדברים סמויים", אומר בוסקילה בראיון לערוץ 7 ומוסיף כי "האחדות של הציבור הדתי והחרדי בבת ים היא המפתח לכל".

בתום יום הבחירות המוניציפאליות שיתקיימו בחודש אוקטובר הקרוב, בוסקילה יביט לאחור ויצפה בחמש שנים של שותפות בין הציבור הדתי לאומי בבת ים, לבין הציבור החרדי; ש"ס ואגודת ישראל.

"הבאנו ארבעה מנדטים בבחירות האחרונות, זו הצלחה ללא ספק וזכינו לפעול רבות לטובת חובשי הכיפות בפרט ולטובת תושבי העיר בכלל", אמר בוסקילה וסיפר כי בבחירות הקרובות הוא עומד בראש רשימה עצמאית, ומקווה כי 'הבית היהודי' תצטרף יחד עם הרשימות החרדיות.

הוא אינו מחפש כח פוליטי בעלמא, כלשונו, "ככל שנהיה חזקים יותר גם הציבור שלנו יהנה הרבה יותר", בוסקילה מסביר כי רשימה מאוחדת פירושה ביטוי רחב לגווני ציבור רבים יותר, רשימה שתוכל לפעול יותר בהנהגת בת ים.

יחד עם זאת, בוסקילה מודה כי אינו יודע לנבא את הרכב הרשימה שייקבע בסופו של דבר, "הרכב מנצח לא מחליפים אז אני מקווה שכולם ידעו להסיק מסקנות. עשינו דברים יפים עם ראש העיר לחיאני. יש שלושה סניפים פורחים של בני עקיבא ועוד שני סניפים של תנועת אריאל. כולם יחד מגיעים כמעט לאלף חניכים, ברוך ה'".

בוסקילה רמז למתחים בפוליטיקה הארצית סביב סוגיית הרבנות הראשית, "בפרט בימים אלה, ראוי לחפש את המאחד בין המפלגות הדתיות- חרדיות ולא את המפלג. זו אינה סיסמא. כאן בבת ים צריך להמשיך עם הפעילויות הגדולות שעשינו; לזהות יהודית, למסורת, לחינוך ולחיבור לשורשי העם היהודי".

בוסקילה קובע לסיום כי אחדות "היא המפתח ליצירת פעילות מוצלחת ועניפה לטובת התושבים, וצריך לעמוד מאחוריה סביב השעון, ביום ובלילה".