לראות בעיניים עצומות

אידן אור גיא, בוגר ישיבת רמת גן, כתב ושר את השיר הרשמי של ה-BlinDay, יום ההזדהות עם ציבור העיוורים ולקויי הראיה בישראל. האזינו

בני טוקר , כ"ז בסיון תשע"ג

אידן אור גיא, בוגר ישיבת רמת גן, כתב ושר את השיר הרשמי של ה-BlinDay, יום ההזדהות עם ציבור העיוורים ולקויי הראיה בישראל שיחול ביום חמישי הקרוב ומתקיים זו השנה השלישית, במטרה להגביר את המודעות לאוכלוסייה זו ולשילובם בחברה.

גיא, לקוי ראייה ולבקן בן 25, כתב וביצע את השיר יחד עם המלחין אלון פרץ, בהתגייסות מלאה של המוסיקאים דולב פרנקל ותומר אסולין, הפועלים יחד לקידום שילובם של לקויי הראיה בישראל.

בראיון לערוץ 7 מספר גיא השיר המרגש שכתב, המשקף לדבריו את הבעיות איתם מתמודדים העיוורים בחיי היום יום, "החברה הישראלית מושפעת ממה שאנשים אומרים וממה שהם שמעו, השיר מדגיש את המקום בו שופטים אותך בלי לדעת עליך דבר 'שמעתי ש..', 'אמרו לי ש...' ובפזמון 'תעצמו את העיניים ותראו'-  שכשאדם עוצם עיניים, נפתחות בפניו עיניים כדי לראות דברים ממקום חדש".

לדבריו, יום ההזדהות עם העיוורים ולקויי הראיה בישראל,שנרקם לפני שלוש שנים נועד כדי להציג את ציבור העיוורים ולקויי הראיה כציבור שווה, יכול, שיש לו מה לתרום, "אני לדוגמא מחפש כבר תקופה ארוכה עבודה, ואנשים נרתעים מלהעסיק אותי כי אני לקוי ראייה, זה נובע מקונספציה מוטעית".

גיא, בוגר ישיבת רמת גן בראשות הרב יהושע שפירא, הצליח להגיע להישגים מוסיקאליים רבים, "אני גם מחבר שירים וגם מצלם הופעות של גד אלבז ויונתן רזאל. למדתי בישיבת רמת גן חמש שנים וזה תמיד בער בי, תמיד רציתי להיות מוסיקאי. את השיר הזה כתבתי כשישבתי באוטובוס, כבר חצינו את קו האלף בסך הצפיות בשיר ואני מקווה להמשיך להתקדם בתור פזמונאי", סיפר.

תעצמו את העיניים ותראו

שמעתי שהשמיים כחולים,
שהדשא הוא ירוק,
אמרו לי שאנשים אוהבים
מקרוב, גם מרחוק


אנשים לא רואים שאני
מרגיש את המבטים,
כמו מעבר לים מהצד השני
הם לא רואים שהם לידי


תעצמו את העיניים ותראו
איך העולם יותר יפה מכאן,
תעצמו את העיניים ותזכרו
שלא הכל תלוי רק בזמן,
תלוי רק בזמן


שמעתי שהימים הם יפים,
שהדרכים עקלקלות,
אמרו לי שבורחות כל המילים
שנשארות רק השתיקות


גם אם לא ראיתי
זה לא אומר דבר,
השמיים אותם שמיים
הנהר אותו נהר,
לפחות אני מרגיש
דברים שלא רואים.