שורש נשמתו

רועי אדרי מצליח לתמצת באלבום מיוחד את כישוריו הרב-גוניים ואת התחנות המרובות בחייו. חזר בתשובה, התחרה בכבוד בתכנית 'The Voice'.

אמציה האיתן , ב' בתמוז תשע"ג

שורש נשמתו          -ערוץ 7
שורשים - רועי אדרי
עטיפת האלבום

'שורשים', רועי אדרי

כשהאדם מעניין ומיוחד, גם השירים שלו מעניינים ומיוחדים. זו לא נוסחה מסובכת ויש בה אפילו היגיון פנימי. כל מי שכותב את המוזיקה שלו מתוך עצמו ולא רק מחפש איך למכור, מביא את האישיות שלו פנימה, כותב על הלבטים שלו ושר את מה שלבו זועק. נדמה לי שאפשר לראות זאת באופן בולט ביותר באלבום 'שורשים' של רועי אדרי.

אדרי הוא סיפור בפני עצמו שיכול להחזיק סרט ארוך בלי שום בעיה. הוא אמנם מגדיר עצמו כישראלי, אבל הוא גדל בארצות הברית ואף יצר שם מוזיקה במשך שנים רבות. הוא הופיע עם הרכבים שונים, הקים להקת היפ הופ לא שולית, ואף עבר ברחבי לונדון במהלך החיפוש העצמי המוזיקלי. בסופו של דבר הוא הגיע לישראל, יצר מוזיקה עם אמנים כמו קובי אוז וסאבלימינל, חזר בתשובה, התחרה בכבוד בתכנית 'The Voice', הוציא אלבום דואטים עם כל המי ומי, וחזר לשורשים עם האלבום המרתק המתארח במדורנו. לא סרט בפני עצמו?!

כפי שהקדמתי, 'שורשים' גם הוא מגוון ומיוחד כיוצרו. יש בו שבעה שירים בלבד, שניים מתוכם באנגלית והשאר בעברית מקורית, פרי עטו של אדרי שכתב גם את הלחנים וכמובן מבצע אותם בכישרון רב. אי אפשר להתווכח עם יכולת השירה של אדרי ועם ניסיונו העשיר. הסגנון מגוון מאוד ומכיל נגיעות של מוזיקה אמריקנית - לאו דווקא מארצות הברית, אלא מהיבשת כולה, על המגוון הכלול בה, מכל הזמנים – רוק, רגאיי ורית'ם אנד בלוז.

מכיוון שאדרי החליט שלא לצרף חוברת עם המילים של השירים, הייתי צריך להתאמץ כדי לנתח את הטקסטים. אדרי שר על החיבור לשורשים, על מלחמת הקיום ועל כל מה שמעסיק את רוחו העצמאית. כמו במוזיקה, גם במילים הוא אינו נצמד לדוגמות מוכרות ומגיש לנו הרכב מרתק של מחשבות, תפילות ומוזיקה.