ענף במצוקה. טקסטיל
ענף במצוקה. טקסטיל פלאש 90

בעלי מפעלים בענף הטקסטיל והעץ קוראים לשר התעשייה והמסחר, נפתלי בנט, להטיל מיסים על המפעלים הפלשתינים בשטחים.

שאול בן יוסף מבעלי מפעל רונה פלסט, שמייצר שקיות ניילון ופלסטיק בחולון, מסביר לערוץ 7 שהתחרות עם המפעלים הפלשתינים אינה הוגנת והיא עלולה לגרום לקריסת השוק הישראלי, "הם לא משלמים ארנונה ולא מיסים אז הם יכולים למכור בזול. אני מוכר שקיות ב 10 ש"ח לקילו, הם יכולים למכור ב-8 ש"ח".

לדבריו מפעלים בישראל משביתים מכונות ומעדיפים לקנות סחורה מהפלשתינים, "זה בכל התחומים בענף הטקסטיל, הפלסטיקה והעץ. אתה נכנס היום לחנויות רהיטים ואתה נתקל בסחורה זולה מחברון שכם ורמאללה".

הוא קורא לשר התעשייה והמסחר, נפתלי בנט, לחסום את כניסת הסחורה של הפלשתינים לישראל, "שהסחורה שלהם תשב בביקורת במחסנים, ושיעצרו את הסחורה הזאת. נקלענו לסיטואציה שבה, עלות ייצור מוצר בשטחים זול בכ 50% מייצור מוצרים במפעלים בתוך ישראל. מאחר ועלות העובדים אצלם, השכר, התנאים, הארנונה, השכירות זולים בהרבה.

בקשתנו היא שמאחר וההפרשים גדולים והמפעלים מצויים על סף סגירה או נסגרו ועברו למסחר ישיר עם מפעלים בשטחים,שיטילו מיסוי הגנה בשווי הפרשי העלויות ולא, לא יישארו מפעלים יצרניים בישראל בשום תחום בשל השתלטות מהשטחים. אנו עלולים להגיע למצב בו נהיה תלויים בהם לקיום. הטלת מיסוי, תבטיח את החזרת העבודה לידיים ישראליות, כך שנזכה להזדמנות שווה בתחרות מולם".

בן יוסף טוען שמדובר באינתיפאדה רביעית, "הם לא משלמים מיסים, אז הם יכולים לבנות מפעלים גדולים, לקנות מכונות חדשות והכול ביותר זול. לאט לאט הם כובשים אותנו. הרשות הפלשתינאית מתגרה ומנסה לפגוע בכל דבר הקשור בישראל . בשיטה זו, של גביית מיסים נמוכים ומתן שכר נמוך בהפרש גדול מישראל הם מסבסדים את הסחורה המיוצאת לישראל וגורמים לפגיעה אנושה בתעשייה הישראלית.

הפגיעה בטווח הקצר והמיידי, קווי ייצור ומפעלים בישראל ממשיכים להיסגר בעקבות חוסר כדאיות והוצאות גבוהות מול סחורה זולה".