האסירים המוסלמים בפלורידה: "רוצים אוכל כשר"

האסירים המוסלמים בפלורידה תובעים לחייב את שלטונות הכלא לספק עבורם אוכל כשר מאותו גורם שמספק את הארוחות הכשרות לאסירים יהודים.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשע"ג

אילוסטרציה
אילוסטרציה
פלאש 90

רק לפני כחצי שנה הסתיימה הסאגה המשפטית שנמשכה 5 שנים, כאשר בית המשפט הפדראלי הורה לשלטונות הכלא במיאמי שבפלורידה, לספק אוכל כשר לאסירים יהודים.

בשבוע האחרון הגישו האסירים המוסלמים תביעה משפטית משלהם בבקשה לחייב את שלטונות הכלא לספק גם עבורם אוכל כשר מאותו גורם שמספק את הארוחות הכשרות לאסירים היהודים. לדבריהם, הם אינם סומכים על איש הדת שלהם המפקח על הכנת הארוחות, ורצונם לקבל את הארוחות מאותו מקור המספק ארוחות לאסירים היהודים, או לחלופין לקבל ארוחות דיאטטיות.

פרשיית הארוחות הכשרות בפלורידה החלה ב־ 2007 , כאשר שלטונות בתי הכלא בפלורידה החליטו להפסיק לספק אוכל כשר לאסירים היהודים מטעמי חסכון וייעול. זאת לאחר שלפחות 250 אסירים היו מקבלים אוכל כשר מדי יום.

ארגוני עזרה לאסירים יהודים עתרו לבית המשפט הפדראלי בפלורידה נגד הפרת החוק שאמור להגן על האסירים ולאפשר להם חופש פעולה בנושא דת. בית המשפט הוציא צו מניעה נגד בית הכלא ואסר עליו את הפסקת האוכל הכשר עד לבירור הפרשה.

במשך כ־ 5 שנים נמשכו הדיונים המשפטים בפרשה כאשר את הארגונים היהודיים ייצגה סוללה של עורכי דין מהטובים בתחום שלחמו על הזכות האלמנטארית של אסיר לקבל אוכל כשר. לבסוף פסק בית המשפט לטובת העותרים וחייב את שלטונות הכלא לספק אוכל כשר לאסירים יהודים.