הבוחרים: אייכלר, גמליאל, לביא, רגב ושטבון

ועדת הכנסת בחרה את נציגי הכנסת לבחירת הרבנים הראשיים. האופוזיציה מוחה על ייצוג שאינו משקף לדבריה את יחסי הקואליציה ואופוזיציה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשע"ג

ועדת הכנסת בראשות ח"כ צחי הנגבי בחרה הבוקר את חמשת נציגי הכנסת לאסיפה הבוחרת לפי חוק הרבנות הראשית לישראל – ח"כ ישראל אייכלר, ח"כ גילה גמליאל, ח"כ עליזה לביא, ח"כ מירי רגב וח"כ יוני שטבון. יו"ר הקואליציה ח"כ יריב לוין ציין שבזכות העובדה שהליכוד בחר בשתי נשים, יש רוב לנשים בנציגות הכנסת לאסיפה הבוחרת.

ח"כ ישראל אייכלר מחה על כך שנבחר רק נציג אחד של האופוזיציה: "כשיריב קבע שיהיו ארבעה נציגים לקואליציה ורק נציג אחד, שמייצג 52 חברי אופוזיציה, הוא קבע עוד לפני ההצבעה שאין יחס הוגן כלפי האופוזיציה".

הדיון נסב עד מהרה ליחסי קואליציה אופוזיציה ולבחירת נציגי הכנסת לוועדה למינוי דיינים במליאה שלשום, שם נבחרו שני נציגי האופוזיציה בהצבעה חשאית, ונציג הקואליציה לא נבחר.

ח"כ יצחק ועקנין: "אני מבין את הכעס של יריב. אולי מפנים אלינו איזו אשמה. מישהו צריך לעשות סדר בבית. לא מתאים ליריב לוין לאיים. כמי שספר את הקולות אני חושב שאם היית רואה את הפתקים היית מבין שמהבית שלך תקעו אותך. לא רוצה שתיווצר אווירה לא נכונה. היה צריך להגיע להסכמים לפני ההצבעות".

יו"ר הקואליציה ח"כ יריב לוין: "זכותו של כל ח"כ לתמוך בכל מועמד. השאלה אם מגיעים להבנות. האופוזיציה הייתה אמורה להציב מועמד אחד לכל תפקיד. ביוזמת ח"כ מקלב אלי אטיאס הודיע לי שלא יוריד את מועמדותו של יצחק כהן. היה רק גורם אחד שלא רצה להגיע להסכם – האופוזיציה, ובעיקר ש"ס. יהדות התורה פעלו כשלוחה שלהם. זה תקדים שמשחק לשני הכיוונים. אי אפשר ביד אחת לבחור בשני מועמדי אופוזיציה ואחר כך לבוא בטענות. אני אנהג על פי הדרך שהורו רבותינו חכמי סיעת ש"ס".