ליברמן נלחם בהדלפות

יו"ר 'ישראל ביתנו' מבהיר כי הוא יודע מי חבר הכנסת שהדליף לתקשורת בישיבת הוועדה האחרונה. "צר לי שהוא פגע בשמה הטוב של הכנסת".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשע"ג

ליברמן נלחם בהדלפות  -ערוץ 7
משיב אש. ליברמן
פלאש 90
יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ אביגדור ליברמן (הליכוד ביתנו), דורש לעצור את תופעת ההדלפות מישיבות הוועדה על ידי חברי הכנסת.

במכתב ששיגר ליברמן לחברי ועדת החוץ והביטחון, סיפר על הישיבה החסויה שהתקיימה ביום שלישי האחרון וממנה הודלף מידע בעל רקע ביטחוני לאמצעי התקשורת.

הוא סיפר כי בפתיחת הישיבה הדגיש שאסור למסור פרטים וגם ראש השב"כ יורם כהן, שהשתתף בדיון, חזר והדגיש זאת בעצמו. "למרות זאת, כבר למחרת פורסמה בכותרת הראשית של 'מעריב' ידיעה עם ציטוט כביכול של דברי ראש השב"כ על כך שיו"ר הרשות הפלסטינית אינו מאמין בהסדר שלום עם ישראל.

"הדלפה זו מצערת במיוחד לאור העובדה שעם כניסתי לתפקיד יו"ר הוועדת שמעתי טענות על כך שישיבות מליאת הוועדה הפכו למעין 'סקירת עיתונות'", סיפר.

ליברמן הזכיר כי החליט עם כניסתו לתפקיד לאפשר ישיבות פתוחות לאמצעי התקשורת, בהן יימסר מידע בלתי מסווג, לצד ישיבות חשאיות עם ראשי מערכת הביטחון, להם לא תותר כניסת אמצעי תקשורת.

לאור ההדלפות החליט ליברמן להפסיק מתכונת זו ולקיים רק ישיבות שתהיינה פתוחות לאמצעי התקשורת, בהן מטבע הדברים לא יימסרו פרטים מסווגים. ליברמן מציין כי גם ישיבת הוועדה הקרובה ביום שני עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תתקיים במתכונת 'פתוחה' בלי מידע מסווג.

"מניסיון של שנים רבות בכנסת, מהיכרותי את הנפשות הפועלות ולאור הדברים שנאמרו בישיבה על ידי חברי הכנסת ולאור הגרסה המעוותת שנמסרה לתקשורת, ברור לי מי עומד מאחורי אותה הדפלה וצר לי על שהוא פגע בעבודת הוועדה ובשמה הטוב של הכנסת", סיים ליברמן את מכתבו לח"כים.