"רק במדינת ישראל הורסים בית ליולדת"

דניאלה וייס מגנה את הרס המאחז "מעוז אסתר" ואת ביתם של בני הזוג והתינוקת, "אמרתי לשושנה ואפי שנבנה להם את הבית מחדש בתוך יום".

בני טוקר , כ"ט בסיון תשע"ג

"רק במדינת ישראל הורסים בית ליולדת"-ערוץ 7
דניאלה וייס
הלל מאיר

כוחות הביטחון הרסו (יום ה') את המאחז 'מעוז אסתר' ליד כוכב השחר בבנימין.

בין השאר נהרס גם ביתם של בני זוג שרק לאחרונה הכניסו תינוקת חדשה לביתם.

דניאלה וייס, חברה בהנהלת תנועת ההתיישבות נחלה, הבטיחה כי הבית יקום מחדש עד לכניסת השבת, "איך שנודע לנו על ההרס, מייד שוחחנו איתם, הזמנו חומר בנייה לבנות הכל מחדש. כשהורסים בית למשפחת ותינוקת הדבר הראשון שצריך לעשות זה שיהיה להם קורת גג מעל הראש".

יויס טוענת כי האם הטרייה סירבה להתפנות ונשארה לשמור על הציוד, "יש שם מכונת כביסה, מקרר ומטבח, היא אמרה לכוחות ההרס שהיא לא זזה, היא צריכה לכבס ולבשל, מישהו הרי צריך לטפל בתינוקת".

היא מציינת בסיפוק את העובדה שלמרות ההרס, המתיישבים ב'מעוז אסתר' הספיקו השנה לקצור את החיטים בהצלחה רבה, "אתמול הפצנו את התמונות המדהימות של הקציר במעוז אסתר. השקים מלאים בחיטה דשנה ומלאה, אז כששואלים אותי מה יוצא לנו מהמאחזים, אני אומרת להם שאנחנו שומרים על ארץ ישראל, גואלים אותה, מעבדים אותה ורואים ברכה בעמלנו".

וייס מאשימה את ראש הממשלה בנימין נתניהו בשליחת כוחות ההרס, "זו לא הפעם הראשונה שנתניהו מתחבא מאחורי המסך החוקי והמשפטי. אבל באמת מי שמפר את החוק בגסות זה ראש הממשלה שמתעלם מוועדת לוי ונמנע מלטפל בכל הסוגיות שטעונות אישור. אבל אנחנו ממשיכים, עוד מעט תתקיים השבת במבשרת אדומים, אנחנו בעיצומו של הקמפיין והפעילות.

"אנחנו קוראים לראש הממשלה לא רק להשאיר את המאחזים, אלא להקים יישובים ומאחזים חדשים ולבנות בכל מרחבי הארץ", הוסיפה.