שבוע הספר
שבוע הספר פלאש 90
אנחנו ממשיכים בסדרת הכתבות לרגל שבוע הספר והפעם נריה ותקין מספר על ההוצאה שבבעלותו - ספריית בית אל.


הספרייה הוקמה לפני כ-19 שנים ביישוב בית אל שבבנימין על ידי הרב בני ואמונה אלון, "אמונה רצתה להוציא ספר ולא היתה הוצאה שהסכימה להוציא את הספר, אז היא החליטה לפתוח הוצאה לאור חדשה". כיום ההוצאה מנוהלת על ידי שמעון אבוטבול ונריה ותקין.


ותקין סיפר כי ספריית בית אל מתמקדת בספרים הקשורים למגזר הדתי-לאומי, אך חלקם מותאמים גם לשאר המגזרים, "מנהל ספריית בית אל הדגיש עוד כי בשל היותה הוצאה דתית, "הציבור לא צריך לדאוג אם הספר לא צנוע או כתוב בצורה לא יפה".


בשיחה עם ערוץ 7 חשף ותקין כי היום יצא ממכבשי הדפוס הספר החדש בהוצאת הספריה - 'שבויות', "הספר מתאר את דרכן הארוכה של נשים שהתאסלמו וברחו חזרה מהגורל הזה לבית היהודי. אנחנו מכירים אותו מהחיים שלנו". 


הוא ציין כי מדובר בסיפורים אמיתיים שנכתבו על ידי אורה חצרוני.


עוד סיפר ותקין כי בספרייה עמלים בימים אלו על הוצאת הכרך החמישי בסדרת 'מעט מן האור' של הרב חנן פורת, "בחייו יצאו הכרכים עד ספר במדבר שיצא בימים האחרונים לחייו והרב פורת בעצמו שקד על הוצאתו. את ספר דברים אנחנו מוציאים יחד עם המשפחה ויש כבר הצפה של הזמנות לספר שייצא לקראת התחלת הקריאה בספר דברים בבתי הכנסת".


ספריית בית אל לא שותפה גדולה למבצעים של ארבעה ספרים במאה, "אנחנו נותנים דגש על האיכות ופחות על מחיר. אנחנו מאמינים שכשיש ספר איכותי הציבור ישלם עליו את המחיר הראוי לו".


"זה קצת אנטיתזה למה שקורה בשוק", ציין ותקין, "אך זה מה שמביא אותנו להתפתח אנחנו לא 'סופר' של ספרים. המשמעות היא שלכל ספר שיוצא לאור על ידינו יש חיי מדף ארוכים".