גנץ ויעלון מבקרים בתרגיל
גנץ ויעלון מבקרים בתרגילצילום: דו"צ

הרמטכ"ל, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ ושר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ביקרו הבוקר (שלישי) בתרגיל המילואים בבסיס האימונים הפיקודי באליקים.

במהלך הביקור שוחח שהב"ט עם חיילי המילואים של אוגדה 143, אשר תרגלו במהלך היום לוחמה בשטח בנוי.

במהלך הצהריים השתתף הרמטכ"ל באירוע ההוקרה למערך המילואים בכנסת שנערך במעמד שהב"ט ושרי הממשלה, חברי הכנסת, אלופי מטכ"ל וקצין המילואים הראשי.

גנץ אמר בטקס, כי "עלינו לדאוג לכך שחייל מילואים, לצד היותו כשיר ומאומן, יוכל להיות גאה בהשתייכותו למערך המילואים; שיוכל לציין בפה מלא ובקול רם בראיון קבלה שהוא משרת במילואים; שיוכל ללכת גאה וזקוף ברחוב במדי בי"ת, מדי המילואים.
בימים אלה עושה צה"ל מאמץ מערכתי בכל סדרי הגודל - ממני ועד למפקד הצעיר ביותר בשטח - על מנת להתאים את עצמנו למציאות המשאבית החדשה".

"במסגרת השינוי הזה, וכחלק מתהליך ההתייעלות המתמשך שמתקיים בצה"ל זה שנים, עלינו לעשות את ההתאמות הנדרשות לא רק בקבע, אם כי בעיקר בו, גם במערך המילואים.  בתוך כך, עומדת לנגד עיניי בראש ובראשונה מוכנותו של צה"ל - שימור ושיפור יכולתנו להציב מענה לכל תרחיש עתידי שיקרה. כשירותו ומוכנותו של מערך המילואים הן חלק מרכזי במוכנותו זו", הוסיף גנץ.

קצין מילואים ראשי, תת אלוף הושע פרידמן, אמר בטקס כי "הכנסת היא מקום הכינוס של החברה הישראלית, והרבה דברים השתפרו בזכותה מאז שנה שעברה. יחד עם זאת, אני מאוד מקווה ששנה הבאה נעשה הרבה יותר. אנשי המילואים הם אנשי שליחות ואת הדבר הזה צריך לשמר בכל משמר, על אף התנאים הקשים בתקופה הקרובה. אנחנו לא יודעים לעשות כלום בלי המילואים, אין לי ספק שגם הדור הזה כמו קודמיו יעמוד באתגרים הביטחוניים העומדים עלינו".