"רוצח תאיר ראדה מסתובב בתוכנו"

עם פתיחת הדיון המחודש סביב הרשעתו של רומן זדורוב ברצח תאיר ראדה, קובע החוקר ד"ר חיים סדובסקי, כי הרצח בוצע על ידי אחד התלמידים.

בני טוקר , ו' בתמוז תשע"ג

לאחר כמעט שלוש שנים מהרשעתו של רומן זדורוב החל (חמישי) דיון בבית המשפט המחוזי בנצרת בעקבות הראיות החדשות הטוענות לחפותו של זדורוב.

המשפט נפתח לאחר שלפני כשבעה חודשים מומחה מה-FBI קבע כי טביעות האצבע על בגדיה של תאיר ראדה, לא שייכות לזדורוב.

ד"ר חיים סדובסקי, חוקר פרטי שהוכיח בזמנו את חפותו של עמוס ברנס וכתב את הספר "לתפור חף מפשע", טוען לחפותו המלאה של רומן זדורוב ואומר לערוץ 7 כי היום מתחילים להבין שהמלחמה שלו, הייתה מלחמת צדק, כלשונו.

"הגשנו תלונה למח"ש וטענו כל הזמן שטביעות הנעליים הן לא של זדורוב, זייפו פרטים והוכחות, כל הזמן דחו אותנו. עכשיו אחרי שהביאו מומחה אמריקאי מהטובים בעולם אולי משהו יזוז".

לדבריו, המאבק שלו למען זיכויו של זדורוב עלה לו בקריירה, "המדינה גמרה לי את החיים, הפיצו עלי שאני שקרן, שאני אדם מפוקפק, גמרו לי את העבודה וגמרו לי את החיים".

ד"ר סדובסקי מצהיר שיש בידו להוכיח בתוך ימים ספורים מי מתלמידי בית הספר רצח את ראדה, "הכנסתי בספר קרוב למאה ראיות נסיבתיות עם השמות של התלמידים החשודים מהכיתה שלה. הוכחנו שהיה עליה חרם על רקע מריבות אישיות, מצאנו טביעות אצבע קטנות, לצערי עד היום לא נעשה עם זה כלום. תוך יומיים אפשר לפתור את התעלומה".

הוא מעריך שלמשטרה היה נוח "להפיל את התיק" על אדם מבוגר ולא על אחד התלמידים, "בהתחלה הם תפסו את רפאל כהן חסר בית, היה לו אליבי אז שחררו אותו, אחר כך עצרו את הגנן, גם לו היה אליבי, אז הלכו אל זדורוב שעבד שם, גם לו יש אליבי, אבל הוא לא ידע את שעת הרצח. הם חששו כל הזמן שאם יגלו שאחד מתלמידי בית הספר רצח, תהיה כאן סערה גדולה".

סדובסקי אינו מתחרט על המעורבות שלו בתיק, "אמנם הרסו לי את החיים עד הסוף, אבל אני לא חושב שאני מתחרט, כי לא הייתי יכול לחיות עם העוול הזה".