יש עתיד: ברית זוגיות-רק כולל זוגות חד מיניים

שרי "יש עתיד" הודיעו כי יתמכו בהצעת החוק ברית הזוגיות של ח"כ מאיר שטרית (התנועה) אך ורק במידה והיא תחול גם על זוגות חד מיניים.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ח' בתמוז תשע"ג

יש עתיד: ברית זוגיות-רק כולל זוגות חד מיניים-ערוץ 7
חבר בכנסת. סיעת 'יש עתיד'
פלאש 90

בישיבת שרי מפלגת "יש עתיד" שהתקיימה הבוקר הוחלט לתמוך בהצעת החוק ברית הזוגיות של ח"כ מאיר שטרית (התנועה) אך ורק במידה והיא תחול גם על זוגות חד מיניים.

במידה ולא ישונה נוסח הצעת החוק, שתעלה להצבעה הבוקר בוועדת השרים לענייני חקיקה, שרי יש עתיד יתנגדו לה.

הצעתו של ח"כ שיטרית כפי שהיא נוסחה במקורה והוגשה כבר בכנסת הקודמת, איננה כוללת זוגות בני אותו מין, זאת במטרה להגדיל את סיכויי ההצעה לעבור.

למרות זאת, יו"ר התנועה, ציפי לבני, אמרה הבוקר (ראשון) בראיון לגלי צה"ל, כי היא תומכת בשינוי נוסח ההצעה, כך שתכלול גם זוגות חד מיניים.

לבני ציינה, כי במפגשיה עם נציגי קהילת הלהט"ב היא התרשמה כי זהו אחד הנושאים המטרידים ביותר את חברי הקהילה, ועל כן תפעל לשינוי המצב בעניינם.

לבני הוסיפה, כי היא מקווה לשיתוף פעולה בנושא זה עם מפלגת "יש עתיד", זאת למרות ההתנגדות הצפויה של סיעת "הבית היהודי" להצעת החוק.

"יש כ-300 אלף פסולי חיתון, רובם עולים ממדינות חבר העמים זכאי חוק השבות", הסבירה לבני. "יש שאלה בסיסית, האם יש בממשלה הזו שותפות? מאוד אשמח לשתף פעולה בסיפור הזה עם יש עתיד. יכול להיות שהבית היהודי יתנגדו. הכנסת הבית היהודי לממשלה יצרה מצב שיכול להיות שהממשלה לא תוכל להעביר הצעות חוק בענייני דת ומדינה".

לדברים הגיב ח"כ זבולון כלפה, (הבית היהודי), אשר טען כי הצעת חוק שכזו אינה מקובלת, "היסוד לכל בעולם היהודי, ובכלל בעולם כולו, זה משפחה. משפחה מורכבת משני המינים. כך מביאים לעולם ילדים. לחיות בחיים הפרטים בצורה כזו זה דבר אחד. לתת לזה גושפנקא ציבורית - אנחנו נהיה המדינה הראשונה בעולם שמכירה בנישואים מסוג כזה".