'ושמחת בכל הטוב', להקת 'פרחי ישראל'

פרחי ישראל - אהבת חינם

האמת היא שחיכיתי שהאלבום הזה כבר ייצא. לפני זמן רב כתבתי כאן על האלבום הראשון של 'פרחי ישראל' ודי התלהבתי. סוף סוף להקת ילדים מקצועית מהציבור הדתי-לאומי, ששרה בעברית (רק אל תעשו לי עכשיו חשבונות עם כל מיני להקות ששכחתי ונעלבו עד עמקי נשמתן, הזיכרון שלי כבר לא מה שהיה פעם). החיבור של הילדים החמודים עם החזן הצבאי הראשי היה מקורי ונהדר, וגם כאן ציפיתי להמשך. והנה, בשעה טובה מגיע האלבום השני של 'פרחי ישראל' וזו כבר סיבה למסיבה.

מבקרי המוזיקה לדורותיהם יודעים לספר על משבר האלבום השני אצל כמעט כל זמר או להקה. הפריצה הגדולה נעשתה באלבום הראשון, ומאוד קשה לחדש את ההתלהבות באלבום השני. כדי לכתוב בצורה אובייקטיבית צריך להקשיב לאלבום כאילו לא היה הקודם, וכפי כבר שכתבתי, הזיכרון הקצר שלי עזר לי לעשות זאת בצורה אמיתית. אז הנה לכם המסקנה: 'ושמחת בכל הטוב' של 'פרחי ישראל' הוא בהחלט אלבום משובח ומהוקצע ששווה האזנה בפני עצמו.

מאיר גבאי, המנצח והמנהל המוזיקלי של הלהקה, כתב והלחין שירים לא מעטים באלבום, וחברו ארנון גולדברג (שניהם בוגרי להקת הרבנות הצבאית), המנהל האומנותי, אפילו משתתף בביצוע השיר 'ענווים', יחד עם הילדים החמודים. אני יותר התחברתי לשירים שבהם הצטרף לילדים שי אברמסון, החזן הצבאי הראשי. לא אסתיר שאני אחד המעריצים הגדולים של אברמסון, ובכל מקום שיופיע אני אחריו, אבל החיבור שלו לילדים מאוד מרגש, ואם לא גילי המעט מבוגר מהממוצע של הלהקה הייתי כבר מעתיק את מקום מגוריי לגבעת שמואל (בואו נתעלם ממגבלות התקציב) כדי להצטרף ללהקה.

באופן כללי האלבום עוסק בנושא השמחה, ושמו מעיד על כך, אבל מה לעשות ורגשן שכמותי מתחבר יותר לשירי הנשמה. מאיר גבאי הלחין את המילים של ברכת כוהנים, עם עוד כמה תוספות, והלהקה מבצעת את השיר יחד עם שי אברמסון. התוצאה מאוד מרגשת ומרוממת. עוד שיר מיוחד נכתב כולו על ידי מאיר גבאי ונקרא 'ניצוץ שבך'. שיר שמתאים לכל ילד בר מצווה וגם ליותר גדולים: "עוד ימים רבים יבואו ורוחות עזות יסעורו (כך במקור, למרות שאני לא בטוח שזה נכון בעברית) התייצב איתן אל תיפול ברוחך". ואני הקטן מצטרף לתפילות ולברכות, ומאחל ללהקה עוד ימים רבים של יצירה שמחה ומקצועית.