"62 אחוז יהודים מהים עד הירדן זה מעט מדיי"

הדמוגרף פרופ' סרגיו דלהפרגולה קורא למציאת פתרון להתרבות הערבית במזרח התיכון, "אן שום מדינה בעולם שמתנהלת עם אחוז כזה".

בני טוקר , י"א בתמוז תשע"ג

"62 אחוז יהודים מהים עד הירדן זה מעט מדיי"-ערוץ 7
לא מספיק
אילוסטרציה. פלאש 90

הדמוגרף פרופ' סרגיו דלפרגולה, מהאוניברסיטה העברית בירושלים, סבור שמדינת ישראל חייבת להחליט לאן פניה מועדות, "בגלל הריבוי הגדול של האוכלוסייה הערבית, אחוז האוכלוסייה היהודית במדינת ישראל הולך וקטן. אמנם גדלנו מאז ששת הימים, משניים וחצי מליון יהודים לשישה מיליון, אבל אחוז הפריון אצל הערבים גבוה יותר".

לדבריו אין שום מדינה בעולם שמתנהלת עם אחוז כזה, "אם מורידים את עזה, הרי שאחוז היהודים הוא 62, והערבים 38 אחוז. אין מדינה שמתנהלת עם אחוז כזה, אפילו בצרפת רק 10 הם אחוז ערבים. ראינו דוגמאות למדינות שהתפרקו בגלל תופעות דומות, זה קרה כפי שקרה בקפריסין יוגוסלביה".

פרופ' דלהפרגולה מעריך כי סיפוח השטחים ונתינת אזרחות ישראלית לכולם תיצור בעיה כפולה ומכופלת, "זו תהיה מדינה דו לאומית, ואם לא תיתן להם זכות הצבעה או אזרחות, זו תהיה פגיעה קשה בדמוקרטיה".

לטענתו ניתן לפתור את הבעיה באמצעות הרעיון של חילופי שטחים, "גם בריה"מ השתלטה על כל החלקים המזרחיים של פולין ופולין השתלטה על האזורים המזרחיים של גרמנייה. צריך לאפשר חילופי שטחים מאוכלסים שעוברים ממקום למקום. והפרדה בייננו לבינם תהיה תוך מתן דגש על הצרכים הביטחוניים של מדינת ישראל".