יד לאחים מציג: כך תתמודדו עם המיסיון

ארגון 'יד לאחים' פתח בסדרת כנסי הסברה במטרה להפגיש קהלי יעד פוטנציאליים להטפה מיסיונרית עם מי שהיו שם.

חיים לב , י"א בתמוז תשע"ג

חוברת המסיון שחולקה בתאי דואר
חוברת המסיון שחולקה בתאי דואר
ערוץ 7

תחת הכותרת "כל ילד יודע: לא כל מי שנותן לך מתנה רוצה את טובתך", יצאה לדרך יוזמה מיוחדת של מחלקת ההסברה והמניעה באגף להצלה ממיסיון של ארגון הפעילים יד לאחים.

היוזמה נועדה להקדים רפואה למכה ולהפגיש קהלים רבים, מתוך דגש על קהל יעד פוטנציאלי לפעילות הטפה מיסיונרית – עם האמת על המיסיון, מסכת הכזבים שעליו הוא נשען והסכנה הגלומה בו.

בנקודות שונות ברחבי הארץ קראו כרזות חוצות הנושאות את המסר האמור לציבור הרחב להשתתף בערב מיוחד במינו שהכניסה אליו חינם אין כסף ובמהלכו לא נערכת התרמה וכיוצא בה.

במרכז הערב הופיע בפני הקהל ר' בנימין קלוגר, המשתף את הקהל בעברו כאיש מיסיון פעיל ובכיר שלימים גילה את משענת הקנה הרצוץ, רצופת השקרים והזיופים, שעליה נשען המיסיון.

הגילוי הזה הביא אותו להכיר בדת האמת ובתורת משה ולהתגייר כהלכה. כיום הוא נמנה עם בכירי האגף להצלה ממיסיון בארגון יד לאחים, כשהוא עצמו מוציא יקר מזולל ומציל מדי יום ביומו יהודים תועים מרדת שחת. החלק השני של הערב מוקדש לשאלות ותשובות.

הקהל שואל ואנשי יד לאחים, המיומנים בהיכרות עם המיסיון על מלתעותיו וזרועותיו, משיבים לכל השאלות, מטילים זרקור לעבר פינות אפלות ומתריעים על נקודות התורפה שמהם ראוי שהציבור יפקח עין, יטה אוזן ויפעל בערנות שתמנע אסון.

בכל אחד מהערבים הללו נחשפים בפני ציבור המשתתפים, באופן בלתי אמצעי, נתונים מסמרי שער על ממדי ההתפשטות המיסיונרית שאינם פוסחים על שום מגזר ועדה בקרב העם היהודי.

עד כה, אחרי יותר מעשרה אירועים כאלו, התגובות הזורמות למשרדי יד לאחים מעידות כי המהלך שננקט מבורך ומגשים את מטרתו. "פקחתם לנו את העיניים", כתבו ליד לאחים משתתפי הערב שהתקיים לאחרונה באריאל שבשומרון.

"ידענו שאתם מנהלים נגדם מאבק בעירנו, לא ידענו מה הם מסוגלים לעולל ומי הם באמת", כתב אחד מתושבי ערב בעקבות ערב מוצלח שנערך בערד.

"כאב לנערים שמביאים הביתה לא אחת חומרים שמחולקים להם בקניונים ובטיילת, אדע מהיום להבהיר להם את הסכנה שבדבר. יישר כוחכם", כותב אב יהודי בעיר רחובות.

מהנהלת יד לאחים נמסר כי מתכונת אירועי ההסברה המוכיחה את עצמה תוסיף ותתפשט על פני כל הארץ, מתוך מתן דגש מיוחד לשכונות וקהילות שבקרבן מבקשים המיסיונרים לתקוע יתדות ולחולל שמות.

"מזימתם לא תצלח", אמרו השבוע ביד לאחים.