ירושלים: הישיבה החילונית תקום בקרית יובל

ראש הישיבה אינו חושש מהפגנות, "יש ישיבה דתית לאומית בקרית משה, וישיבה חרדית בבוכרים, מעכשיו תהיה בקרית יובל ישיבה חילונית".

בני טוקר , י"א בתמוז תשע"ג

תלמידים ישיבה ישיבות
תלמידים ישיבה ישיבות
איגוד הישיבות הגבוהות הציוניות

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של עיריית ירושלים המליצה היום (רביעי) לדחות את ההתנגדויות ולתת תוקף לתכנית להקמת המכינה הירושלמית והישיבה החילונית במתחם ורבורג בשכונת קריית יובל בעיר.

ערן ברוך ראש הישיבה החילונית בינה בתל אביב, אומר לערוץ 7, כי למרות הרגישות בעיר ירושלים, הוא אינו חושש ממחאה והפגנות של חרדים, "למה שנחשוש, אנחנו עושים דברים טובים, לומדים תורה ועוסקים בעשייה קהילתית, אנחנו מחנכים אנשים צעירים לאהוב תורה".

לדבריו, תושבי שכונת יובל דווקא רוצים את הישיבה החילונית, "קריית יובל היא שכונה פלורליסטית שברובה מסורתית, ואנחנו עושים כאן חיבור עם המכינה הקדם צבאית בעין כרם".

הוא סיפר כי הישיבה תהיה חיבור של לימוד ועשייה חברתית, "אני מבין שיהיו פוליטיקאים שיעשו על זה סיבוב בתקשורת, אבל אני לא חושש. כמו שלי אין התנגדות שיש ישיבה דתית לאומית בקרית משה וישיבה חרדית בבוכרים, כך אין סיבה שתהיה התנגדות לישיבה שלנו".

ברוך מצהיר כי הוא יקבל כל תלמיד בזרועות פתוחות, "אני אקבל כל אדם בשמחה, חרדים עד היום כמעט ולא באו אלינו, אבל גם אותי לא מזמינים לתת שיעורי תורה בישיבות החרדיות והדתיות לאומיות. אנחנו דוגלים בשיווין בנטל התורה שכולם ילמדו תורה. אצלנו לומדים גם בנים וגם בנות אבל לא תמצא בישיבה שלנו בית כנסת, או תפילות וכל פולחן דתי אחר".