פרנקל ופישר
פרנקל ופישר צילום: פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר יאיר לפיד, נגיד בנק ישראל היוצא סטנלי פישר והנגיד הנכנס יעקב פרנקל התכנסו בכנסת ומסרו הצהרות חגיגיות לרגל בחירת פרנקל לנגיד.

נתניהו אמר על פרנקל, כי "הוא הטוב שבין הטובים, המצוין שבין המצוינים, חתן בנק ישראל, מי שהתנסה בשווקים, יו"ר הבנק הגדול ג'יי. פי. מורגן העומד בראש קבוצת G30. פרנקל ימשיך את מגמת היציבות המוניטרית והוא המועמד הטוב ביותר".

נתניהו הוסיף, כי "בכפוף להשלמת הבדיקה של ועדת טירקל אנחנו נביא את מועמדתו בפני הממשלה על מנת שיהיה לנו נגיד מצוין לבנק ישראל".

שר האוצר לפיד אמר, כי "חלק מהעבודה שלך היא להיות המבוגר האחראי. אנחנו צריכים לדאוג שהמשק יהיה בידיים טובות כפי שהוא היה בשמונה שנים האחרונות ועכשיו זה עובר לידיו של פרנקל. הוא גם שכן שלי, כך שהמפגינים עכשיו יוכלו לתפוס שתי הפגנות בכרטיס אחד".

הנגיד היוצא, סטנלי פישר, ציין כי "אני שמח על הבחירה של יעקב פרנקל כנגיד בנק ישראל. אני מכיר אותו מאז שהוא היה סטודנט באוניברסיטת שיקאגו. היינו ידידים וחברים ואין לי ספק בכישורים שלו להיות מנהיג בתחומי הכלכלה ובתחומים אחרים".

פישר התייחס גם לכהונתו הקודמת של פרנקל, וציין כי "הוא היה נגיד יוצא מן הכלל ששינה את מבנה השווקים ואת המדיניות המוניטרית ואיפשר לנו, הנגידים שבאו אחריו, לנהל מדיניות בצורה הטובה ביותר".

"יש לנו בן אדם שהוכיח את עצמו כמה פעמים ביותר מתפקיד אחד ואני בטוח שהוא ימשיך כך לשרת את מדינת ישראל ולשמור על המשק הישראלי", הוסיף פישר.

הנגיד המיועד פרנקל הודה על הבחירה, "אני נרגש ורוצה להודות על האמון הרב שמתבטא בהמלצה על המינוי שלי. זה לא סוד שהיססתי אבל זה גם לא סוד שקשה לעמוד בפני ראש הממשלה שלא מוכן לקבל תשובה אחרת".

פרנקל קבע, כי "יש לנו משק חזק, יש לנו משק שצלח משברים רבים, ולא בגלל שהיינו בצד הטוב של האוקיינוס אלא בגלל שהיתה מדיניות כלכלית אחראית שגרמה לסופות לעצור לפני שהן הגיעו לחופים שלנו. אני גאה להיכנס שוב למוסד המכובד הזה שאני מכיר אותו מבפנים עם גאוות יחידה אדירה. התמזל מזלנו שהאצן שממנו אני לוקח את המנקל יצר "פור" כה גדול שיהיה לי זמן ללמוד את המערכת ולהצליח באותו מירוץ שליחים".

"יש לנו משק שהפוטנציאל שלו הוא אדיר", הדגיש פרנקל, "יש הרבה דברים שקורים פה ונשמרו כסוד כמוס והעולם אפילו לא מכיר ויודע עליהם. זהו כבוד גדול, מעמסה גדולה, אני מחויב לה במלוא מאת האחוזים ואני אביא את כל שבעת העשורים שאחרי והניסיון שצברתי בהם".