רשת אמי"ת זכתה ב"פרס רודרמן למוגבלויות 2013"

הפרס מוענק לרשת על פיתוח ויישום מודל ייחודי לשילובם של תלמידים עם מוגבלויות בישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת.

ישי קרוב , ט"ז בתמוז תשע"ג

רשת אמי"ת זכתה ב"פרס רודרמן למוגבלויות 2013"-ערוץ 7
אמי"ת
אתר הרשת

קרן משפחת רודרמן, הפועלת לשילובם של אנשים עם מוגבלויות בחברה, הודיעה היום (שני) על חמשת הזוכים ב"פרס רודרמן למוגבלויות" לשנת 2013.

הזוכה היחידה מישראל לשנה זו היא רשת בתי הספר אמי"ת: בישיבת אמי"ת כפר גנים בפ"ת לומדים 600 תלמידים ממרכז הארץ אשר מתוכם 120 תלמידים עם מוגבלויות פיזיות וקוגנטיביות קשות. שילוב של 20% מהתלמידים הינו נתון חסר תקדים.

התכניות המגוונות של הישיבה מאפשרות לתלמידים בעלי מוגבלויות להשתלב ככל האפשר תוך חינוך שאר התלמידים והקהילה מסביב להבנה וסובלנות. הישיבה הפכה למוקד מחקר ופיתוח בנושא שילוב בעלי מוגבלויות ומשמשת כמודל של משרד החינוך לבתי ספר אחרים ברחבי הארץ.

ארבעת הזוכים הנוספים בפרס הם:

Sunflower Bakery מרילנד, ארה"ב – מאפיה נגישה המכשירה אנשים עם מוגבלות התפתחותית וקוגנטיבית לעבודה בתעשיית האפייה.

Bnai Amoona – מיזורי, ארה"ב – בית כנסת הנגיש באופן מלא לאנשים עם מוגבלויות.

United Herzlia Schools - קייפטאון, דרום אפריקה – בית ספר המשלב באופן מלא תלמידים עם מוגבלויות בכל הכיתות ובכל הרמות.

Fundacion Judaica – בואנוס איירס, ארגנטינה – בית ספר המאפשר שילוב מלא של תלמידים עם מוגבלויות, דבר יוצא דופן בארגנטינה, שם קיימים בתי ספר נפרדים לתלמידים עם מוגבלויות.

נשיא הקרן, ג'יי רודרמן, אמר כי "בשנה זו, הזוכים בפרס מרחבי העולם הינם גופים אשר בעשייתם אינם מתמקדים בתחום המוגבלויות אך פיתחו תכניות חדשניות על מנת לכלול אנשים עם מוגבלויות בפעילות הכוללת של הארגון שלהם. אנו מלאי תקווה שהזוכים בפרס ישמשו מודל לחיקוי עבור העולם היהודי ויראו לכל כיצד אנשים עם מוגבלויות יכולים להיכלל ולהשתלב בכל תחומי החיים".