פרשת ריגול חמורה
פרשת ריגול חמורהפלאש 90

שבוע לאחר שסוכנות AP הודיעה כי חשפה את הפושע הנאצי, מיכאל קרקוץ', בן 94 , שפיקד על יחידה מיוחדת של ה-SS  במהלך מלחמת העולם השניה ששרפה כפרים במזרח פולין על יושביהם, הודיעו רשויות החוק בגרמניה כי החלו לדון בבקשת הסגרה שתוגש לארה"ב כדי להסגיר את האיש לידיהן.

תיק החקירה קיבל תפנית משמעותית לאחר שמספר ניצולי שואה בארה"ב ששמעו על החשיפה החדשה, סיפרו על אותן התקפות אכזריות שביצעה אותה יחידה בפיקודו של קרקוץ' אשר שרפה כפרים חקלאים ובתים שלמים על יושביהם.

הניצולים שהיו באותם ימים ילדים צעירים סיפרו כי ניצלו לאחר שהתחבאו ביער סמוך, וכאשר שבו למקום גילו את הזוועה שביצעה אותה יחידה.

לאור ההתפתחויות ובעקבות עדויות נוספות המגיעות כל העת, רשויות החוק בגרמניה מגבשות את תיק החקירה כדי לקבל באופן רשמי עדויות שיקשרו בין המעשים הנפשעים לבין האיש.

קרקוץ', היגר לארצות הברית מיד לאחר המלחמה, הצליח לשקר לרשויות ההגירה בנוגע לזהותו כשהוא מדווח לרשויות שכלל לא שירת בצבא, היות והיחידה בה שירת המפקד הנאצי לשעבר נכללת ב"רשימה השחורה" של הממשל בארצות הברית, וחבריה אסורים להיכנס למדינה. מהתחקיר עולה שגם בביתו שלו לא סיפר דבר על שירותו במהלך המלחמה.