קלפי פריימריז ליכוד
קלפי פריימריז ליכוד צילום: פלאש 90

יו"ר המטה החרדי בליכוד, יעקב וידר, המועמד הבולט ביותר לנשיאות ועידת הליכוד - נבחר לחבר הנשיאות ברוב גדול.

על אחד עשר המקומות בנשיאות התמודדו יותר ממאה מבכירי מרכז המפלגה, ביניהם סגן השר לשעבר איוב קרא, חברי הכנסת לשעבר זלמן שובל, דודו מור, אללי אדמסו ועוד.

וידר נחשב לדובר הכמעט-רשמי של הליכוד בתקשורת החרדית, ולאחרונה עלה לכותרות כשניהל מאבק מתוקשר כנגד ועדת הבחירות של ליכוד שקבעה את הבחירות ביום צום י"ז בתמוז. לבסוף, אגב, התפשרו הצדדים על הארכת הבחירות עד השעה 23:00 בלילה, מספר שעות לאחר סיום הצום.

לוידר תפיסות מדיניות ימניות מובהקות, הוא מתנגד למסירת חלקים מארץ ישראל ולדעתו הסכסוך הוא לא על גבולותיה של מדינת ישראל אלא על עצם זכותה להתקיים. בתקופת תכנית ההתנתקות הוא ביקר בחריפות את התכנית ושימש כראש המטה החרדי שפעל לדחיית התכנית במשאל מתפקדי הליכוד. וידר אמר כי "אני מייצג את התפישה הבסיסית ביותר של הליכוד, ימני שרוף. ואני לא מתבייש בזה".

לדבריו, מקומם של החרדים בליכוד מובטח, "אין סיבה שהחרדים לא יהיו חלק ממפלגת השלטון, זה חשוב מאוד. אנחנו לא צריכים להסתגר בגטאות. העובדה שנבחרו עכשיו אנשים לא מהגוורדיה הישנה רק תרענן מאוד את הליכוד".

הוא סיפר כי ביום ראשון הקרוב ייבחרו גם חברי ועדת החוקה ובית הדין, "אנחנו מקווים שיבחרו אנשים ישרים שלא יעשו מחטפים וכל מיני תעלולים".