2 ילדים הוכשו על ידי נחשים. מצבם יציב

ילד כבן 7 ממושב יונתן ופעוט כבן שנתיים מגבעת הראל הוכשו על ידי נחשים. הם פונו לבתי החולים במצב יציב.

ישי קרוב , י"ח בתמוז תשע"ג

2 ילדים הוכשו על ידי נחשים. מצבם יציב-ערוץ 7
נחש שנלכד. אילוסטרציה
פלאש 90.

שני ילדים הוכשו אחר הצהריים (רביעי) על ידי נחשים.

במקרה אחד הוכש פעוט כבן שנתיים על ידי נחש, בגבעת הראל שבבנימין. פראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לפעוט ופינו אותו להדסה עין כרם במצב יציב.

מוקדם יותר, הוכש ילד כבן 7 על ידי נחש צפע בבוהן רגלו, במושב יונתן שבדרום רמת הגולן. פראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לילד ופינו אותו לבית החולים 'פוריה' במצב יציב.

בראיון ליומן ערוץ 7 אמר אתמול לוכד הנחשים והמדביר אלי כהן שורת דגשים להתמודדות עם סכנת הנחשים בקיץ, ובעיקר בראשית הקיץ, כפי שהתברר בסוף השבוע שעבר כאשר מטייל בצפון נפטר בעקבות הכשת נחש.

את התקופה הנוכחית מגדיר כהן כבעייתית מאוד הן בשל החום הכבד המוציא אל מחוץ למאורות את הנחשים בעלי הדם הקר, והן בשל היותם מלאים וגדושים בארס שהצטבר אצלם במהלך חודשי החורף שבהם לא הכישו מכרסמים ובעלי חיים אחרים המשמשים עבורם כמזון. השילוב בין החום והארס הרב הופך אותם למסוכנים הרבה יותר, הוא מסביר.

עם זאת מציין כהן כי הנחש הוא חיה פחדנית, כלשונו, חיה המתמודדת עם בעלי חיים קטנים כדוגמת עכברים וסממיות ולא עם חתולים, כלבים ובוודאי לא בני אדם. משום כך היא מעדיפה להימלט ממפגש עם בעלי חיים גדולים והכשה מגיעה רק כאשר היא חשה מאוימת וצעד ההגנה העצמית האחרון עבורה הוא הכשה. כך היה במקרה בו נהרג המטייל בצפון כאשר הכניס ידו לתוך תיק בו היה הצפע, כך כאשר דורכים בטעות על נחש וכיוצא באלה.