שר השיכון: בקרוב ישווקו מאות דירות בלכיש

בטקס סיום פעילות מנהלת תנופה אמר השר אריאל כי הוא מצדיע למפוני גוש קטיף וצפון השומרון על הרוח החלוצית והסבלנות שהפגינו.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ט בתמוז תשע"ג

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל הודיע בטקס סיום פעילות מנהלת תנופה, המטפלת במפוני גוש קטיף וצפון השומרון, שהתקיים היום (חמישי) במועצה האזורית לכיש על שיווק של מאות יחידות דיור בישובי המפונים שהוקמו בחבל לכיש.

מדובר על מגרשים שמשרד הבינוי והשיכון ישווקו לאחר שרוכשי הקרקע ישלמו על פיתוחם. כמו כן, תהליך זה יתבצע אחרי ועדות הקבלה של ישובי המפונים. 

השר אריאל אמר כי הוא מצדיע למפוני גוש קטיף וצפון השומרון על הרוח החלוצית והסבלנות שהפגינו לאורך שמונה השנים שחלפו מאז הפינוי. ״המתיישבים היקרים בחרו להתיישב במועצה אזורית לכיש ובחבלי ארץ נוספים- דוגמת חולות חלוצה, מקומת שהיו עם מעט מאוד ישובים והיום ברוך השם אנו רואים ישובים בבניה. אמשיך במינוף האזור והמשך הגדילה". 

השר אריאל הוסיף ושיבח את עובדי מנהלת תנופה על עבודתם המסורה לאורך הימים למען המתיישבים.

משנה למנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי קטריבס, אמר כי הוא מצדיע למתיישבים על עמידתם האיתנה ועל הרוח החיובית והקונסטרוקטיבית שגילו לאורך השנים.

קטריבס הוסיף ואמר "כי ראש הממשלה בנימין נתניהו רואה עצמו כמחויב לפעול עד לפתרון כל הסוגיות שעדיין נותרו פתוחות בנושא המפונים מגוש קטיף, ימשיך לפעול בעשייה ובמלכה לסיום המשימה".

יו"ר מנהלת תנופה, הרב ד"ר אופיר כהן ,שיבח את עובדי מנהלת תנופה והציג את הנתונים המסכמים על מצב המתיישבים בנושא הקמת אתרי הקבע.

אופיר כהן הדגיש שהמפונים הם בעלי אחראיות לאומית שרוצים להתניע את התיישבות בארץ ישראל.

על פי הנתונים: 88% מהמפונים כבר השתקעו בבתי קבע או בתהליך בניה מתקדם. 22 ישובים זכו בהסכם העתקה קהילתית ו- 13 מוסדות ציבור חדשים הוקמו או מוקמים.