קובלנות נגד הח"כים טיבי וברכה

תנועת 'ציונות משפטית' הגישה קובלנות לוועדת האתיקה נגד הח"כים ברכה וטיבי בעקבות השתלחותם נגד חוק ההתיישבות הבדואית.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ט בתמוז תשע"ג

MK Ahmed Tibi
MK Ahmed Tibi
Flash 90

בעקבות המתקפה הבוטה של חברי הכנסת אחמד טיבי ומוחמד ברכה נגד הממשלה, המדינה ובאופן ממוקד נגד השרה לימור לבנת הגישה תנועת 'ציונות משפטית' קובלנות לועדת האתיקה של הכנסת.

נזכיר כי ביום שני האחרון במהלך הדיון על הצעת חוק להסדרת התיישבות בדואים בנגב, תקפו הח"כים הערבים בחריפות ובבוטות את המדינה והממשלה תוך שהם קורעים את נוסח החוק, וח"כ טיבי אף הגדיל לעשות ושפך על דפי החוק מים.

במהלך נאומו של ח"כ מוחמד ברכה הוא כינה את הממשלה "מסוכנת", "אנטי-דמוקרטית" ו"גזענית", ולאחר ששרת התרבות והספורט, לימור לבנת, מחתה על הדברים וכינתה אותו "חצוף", הוא החל לצעוק לעברה "תסתמי את הפה" ו"תשבי בשקט". בסיום נאומו הוא אמר "מקומו של החוק הזה הוא בפח האשפה" וקרע את טיוטת הצעת החוק מעל דוכן הכנסת.

כאמור, ח"כ אחמד טיבי הגדיל לעשות ולא הסתפק בקריעת טיוטת הצעת החוק בסיום דבר אלא אף שפך על הגזרים את תכולת כוס המים שהונחה על הדוכן.

בעקבות האירועים הגישה תנועת "ציונות משפטית" באמצעות עורך הדין אברהם חדידה שתי קובלנות לוועדת האתיקה של הכנסת, כנגד ברכה וטיבי.

חדידה הפציר בוועדה לנקוט בסנקציות כלפי חברי הכנסת הערבים בשל התנהגותם וסיכם: "אל לה לוועדה, שתפקידה לאכוף את כללי האתיקה של הכנסת כדי לשמור על כבוד הכנסת וחבריה, להעלים עיניה או להתייחס בסלחנות להתנהגות שכזו".

יו"ר "ציונות משפטית", אייל כהן, הוסיף: "במשטר הדמוקרטי לא תמיד כל החוקים שנחקקים בידי הקואליציה, המייצגת את רוב הבוחרים, מוסכמים על הכל, אבל גם להתנגדות יש דרך מתאימה. צעקות גסות על שרה בממשלה וקריעת הצעת חוק מעל דוכן הנואמים אינה הדרך הזו. ההתנהגות שהופגנה במליאה על ידי חברי הכנסת הערבים פגעה בכבוד הכנסת ונבחריה, ומלמדת שהם כנראה בזים לשלטון החוק הדמוקרטי ולאופן בו נחקקים החוקים במדינת ישראל".

יצוין כי הקובלנות שהוגשו מצטרפות לפנייתם של "צעירי הבית היהודי" ליועץ המשפטי לממשלה ולתלונות שהוגשו כנגד ח"כ עפו אגבאריה, בחשד להמרדה, לאחר שהביע את תמיכתו באינתיפאדה חדשה.

דוברה של השרה לבנת מסר בתגובה: "חבר הכנסת בראכה התנהג באופן בריוני שאינו הולם את כנסת ישראל ואינו מכבד לא רק את השרה לימור לבנת אלא גם את יו"ר הכנסת, שכבר הודיע כי יגיש נגדו תלונה לוועדת האתיקה".

עוד מסר הדובר כי "השרה לבנת מצפה כי הוועדה תנקוט בצעדים המתאימים נגד חבר הכנסת כדי שגילויי בריונות כאלה לא יחזרו בעתיד בכנסת ישראל".

כאן המקום להוסיף ולהזכיר גם את דבריו של חבר הכנסת ניסים זאב מעל בימת הכנסת כאשר פנה אל היו"ר יולי אדלשטיין ודרש ממנו לסגור מקרופונים לחברי הכנסת הערבים כאשר הם מחרפים ומגדפים את המדינה כפי שעשו במהלך הדיון המדובר.