ליברמן: לא נבהל מאלימות הערבים בואדי ערה

ח"כ ליברמן הגיב להפגנה האלימה אתמול בואדי ערה ואמר "על רשויות אכיפת החוק להתייחס במלוא החומרה וללא פשרות להפרות סדר".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בתמוז תשע"ג

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: פלאש 90
יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ אביגדור ליברמן, התייחס הערב (מוצאי שבת) להפגנה אתמול בואדי ערה ואמר "על רשויות אכיפת החוק להתייחס במלוא החומרה וללא פשרות להפרות סדר כמו זו שארעה אתמול".

בהפגנה בואדי ערה, שהתקיימה בשל הריסת בית בכפר ברטעה, יידו המפגינים אבנים לעבר השוטרים, קראו קריאות לאומניות נגד מדינת ישראל והניפו דגלי פלסטין.

בדף הפייסבוק שלו כתב ח"כ ליברמן "אי-אפשר להשלים עם מצב שבו כל טיפול בבנייה בלתי-חוקית במגזר הערבי הופכת להפגנה אלימה ולארוע לאומני, בדיוק כשם שאיש לא היה מאפשר התפרעות אלימה של תושבים בתל אביב בשל הריסת מרפסת בלתי חוקית ברחוב דיזינגוף".
 
"האלימות הזו נועדה להרתיע וליצור בפועל שני סוגי אוכלוסיות במדינה: אחת שהחוק חל עליה ואחת שהחוק, כולל חוק תכנון ובנייה, אינו חל עליה ואינו נאכף. ניסיון ההרתעה הזה הוא גם הסיבה להתפרעות ולהסתה הקשה של חברי הכנסת הערבים השבוע בכנסת בעת ההצבעה על החוק להסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב, פשרה שאותה ניסח השר לשעבר בני בגין שאינו חשוד בגזענות והצעתו היא מרחיקת לכת לטובת הבדואים באזור".

"לכן, על כול מי שחרד לשלטון החוק במדינה, ושעומד על קוצו של יוד כשמדובר בפינוי של אזרחים שלווים מבתיהם ביהודה ושומרון, גם בשל סיבות מוצדקות הרבה פחות כמו במקרה שכונת בית האולפנה, לגנות את הארועים האלימים, החוזרים ונשנים במגזר הערבי ולדרוש מהמשטרה, מהפרקליטות ומבתי המשפט לטפל בענין ביסודיות ובמלוא חומרת הדין", הוסיף ח"כ ליברמן.