פרס היצירה היהודית - לרב אליעזר מלמד

פרס היצירה היהודית יינתן לרב היישוב הר ברכה, הרב אליעזר מלמד, על סדרת ספרי ההלכה שכתב - 'פניני הלכה'.

ישי קרוב , כ"ב בתמוז תשע"ג

ועדת ההיגוי של פרס היצירה היהודית החליטה להעניק השנה את הפרס לרב היישוב הר ברכה, הרב אליעזר מלמד, על סדרת ספרי ההלכה שכתב - 'פניני הלכה'.

חברי ועדת ההיגוי הם הרבנים הרב יעקב אריאל, הרב זלמן נחמיה גולדברג, הרב חיים דרוקמן, הרב יצחק גינזבורג, הרב יצחק שילת, הרב שמואל יניב והרב יהודה יונגסטר.

הרב אליעזר מלמד, (52) מחשובי הרבנים בציונות הדתית הוא רב היישוב הר ברכה, ראש הישיבה במקום ומחבר סדרת הספרים 'פניני הלכה'. הרב מלמד הוא בעל הטור 'רביבים' בעיתון 'בשבע', אחד הטורים הנקראים ביותר בקרב הציבור הדתי-לאומי.

את הפרס יקבל הרב בטקס שיתקיים בשבוע הבא בגבעת שמואל.

"מעלות רבות לחתן הפרס", כתבו הרבנים בנימוקי הוועדה, "אולם במרכז עשייתו התורנית מפעלו הענק 'פניני הלכה', המשמש מורה דרך להלכה בקהילות ישראל. בסדרת ספרים זו, שנפוצה כבר בכשלוש מאות אלף עותקים ומעלה, המחבר מבאר את ההלכות באופן המקיף את כל צדדי הנושא עד להכרעה למעשה, ומתייחס לימינו - כאן ועכשיו. ביאורו קצר, בהיר, קולע וממצא, תוך שהוא מוסיף נופך של טעם ערב המעניק להלכות הוד תפארת"

סדרת פניני הלכה מקיפה נושאים הלכתיים רבים. הסדרה ממשיכה להיכתב ועד כה יצאו 12 ספרים. הספרים זכו לאהדה רבה בישראל ובקהילות יהודיות ברחבי העולם ולמעלה מ-300,000 כרכים כבר נמכרו ייחודו של החיבור הוא השימוש בשפה בהירה ומובנת ובכתיבה מהכלל אל הפרט על מנת לבאר את ההיגיון שבהלכה ובכך שהסדרה נותנת מענה לבני כל העדות בקהילות ישראל