'מציגים פרובוקציות בחאן? אין תקציב'

סגן ראש עיריית ירושלים מבקש לבטל את תקצוב תיאטרון החאן המעלה הצגה ע"פ יומני האנרכיסטית רייצ'ל קורי. "מדובר בשונאת ישראל".

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תשע"ג

מודעת ההצגה
מודעת ההצגה
לשכת הדרי

בתיאטרון החאן תוצג בחודש הבא הצגת היחיד 'קוראים לי רייצ'ל קורי' המבוססת על יומניה של התיירת האמריקאית שנהרגה בשוגג מדחפור צה"ל במהלך פעולות מחאה בהן השתתפה נגד גדר ההפרדה.

יצוין כי העלאת ההצגה בתיאטרון הקאמרי אודות קורי שהפכה לסמל עבור ארגוני שמאל קיצוני ואנרכיסטים מתקיימת בחסות משרד החינוך. זאת על אף שבתקשורת כבר הוגדרה ההצגה כפרובוקציה אמנותית.

מחר (שני) צפויה להתכנס וועדת ההקצבות של עיריית ירושלים על מנת לדון באישור תקצוב תיאטרון החאן בסדר גודל של כתשע מאות אלף שקלים. לקראת הכינוס הודיע סגן ראש העירייה, דוד הדרי, ליו"ר הוועדה, הרב שלמה רוזנשטיין כי הוא עצמו אינו מתכוון להשתתף בדיונים בשל הכוונה לאשר את התקציב לתיאטרון המעלה את הצגת הפרובוקציה. כמו כן מבקש הדרי מרוזנשטיין להסיר מעל סדר יומה של הוועדה את סעיף ההקצבה לתיאטרון החאן.

"בימים האחרונים נדהמתי לגלות כי תיאטרון החאן מפרסם הצגה שבכוונתו להעלות בנושא התיירת רייצ'ל קורי אשר נדרסה בתאונה מצערת ע"י דחפור צה"ל בעת פעילות מבצעית באזור עזה. להזכירך, המדובר היה בבחורה אשר הפגינה נגד מדינת ישראל, נגד חיילי צה"ל ונגד הפעילות המבצעית שאותה ערך הצבא במטרה להגן על יישובי הדרום מטילים ומחבלים. במילים אחרות, המדובר בשונאת ישראל אשר נהרגה בלי כוונה כלשהיא ואשר בית משפט בישראל דחה את בקשת משפחתה לקבלת פיצויים כלשהם", כותב הדרי.

עוד מוסיף הדרי במכתבו וכותב כי "אין זו הפעם הראשונה שתיאטרון החאן, אשר נהנה מתקצוב של מיליוני שקלים מעיריית ירושלים, מעלה הצגות בעייתיות אשר בשם האומנות פוגעת בעיר ירושלים ובמדינת ישראל! אסור לתת לזה יד! אשר על כן, הנני מודיעך מראש, כי אין בכוונתי להשתתף ולתמוך מחר באישור הקצבה כלשהיא לתיאטרון החאן".