צוללת ישראלית
צוללת ישראלית פלאש 90

טקס סיום קורס צוללן 103 של חיל הים יתקיים היום (ראשון)  בבסיס חיל הים בחיפה.

הטקס יתקיים במעמד מפקד חיל הים, אלוף רם רוטברג, מפקד בסיס חיפה, תת-אלוף אליהו שרביט, מפקד בסיס ההדרכה של חיל הים, אלוף-משנה צחי אפלמן, מפקד שייטת הצוללות, אלוף-משנה ג', מפקד בית-ספר צוללן, רב-סרן י', משפחות המסיימים, אורחים וחברים.

הקורס הינו קורס התנדבותי, מאתגר, מקצועי וערכי, בן שנה וארבעה חודשים, אשר מכיל שלושה שלבי הכשרה ובסיומו יוענקו לבוגרים הטריים דרגות סמל וסיכת הצוללן הנחשקת.

בשבוע הקרוב עתידים הבוגרים להשתלב ולאייש את תפקידי הלחימה בצוללות החיל, בהתאם למגמה המקצועית אליה שויכו:

מגמת מכונה - הפעלה של מערכות השטה טכניות מהמורכבות שיש בצבא: הידראוליות, פנאומטיות ומנועים.

מגמת גילוי וניווט - הפעלה של מערכות הגילוי והניווט מהמתקדמות הקיימות בצוללות בעולם. תפקיד מחלקה זו הוא להכווין את תנועתה של הצוללת במעמקי הים בבטחה.

מגמת החשמל - טכנאות והפעלה של מערכות הבקרה השולטות בכל המערכות ההנדסיות של הצוללת.

מגמת נשק - טיפול והפעלת כלל מערכות הנשק המתקדמות המצויות בצוללת.

מגמת סונאר - ניתוח והפעלה של מערכות הסונאר, תוך תפעול המצבים השונים אליהם עלולה להיקלע הצוללת בים הפתוח.

כמו בכל סוף קורס יוקרתי, גם הפעם מפרסם צה"ל כמה נתונים סטטיסטיים מעניינים על החניכים שסיימו את הקורס ויעמדו היום על מגרש המסדרים.

92% ממסיימי הקורס למדו בתיכון במגמות ריאליות. מעל 70% ממסיימי הקורס עוסקים בספורט באופן מקצועי. 64% מהמסיימים מתגוררים בערים גדולות, 12% מתגוררים בקיבוץ. השאר גרים במושבים וישובים קהילתיים. מעל 50% מתגוררים במרכז, ו16% מתגוררים בישובי הדרום. כמעט 50% מהמסיימים מתגוררים ליד הים או הכנרת. כמעט 50% מהמסיימים הם הבנים הצעירים במשפחה. רק 16% הם האחים הבכורים, ואחד הוא בן יחיד. 44% מהמסיימים היו פעילים בתנועת נוער לפני הגיוס וכמעט 30% מנגנים על כלי נגינה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו