כספית: ההגנה על גל"צ הופכת ליותר ויותר קשה

העיתונאי בן כספית לא מבין מדוע בתחנה הצבאית מוצג נושא המסתננים באורח כ"כ חד צדדי, ושואל היכן המרואיינים שיצביעו על המורכבות.

ידידיה בן אור , כ"ב בתמוז תשע"ג

בן כספית
בן כספית
פלאש 90

העיתונאי בן כספית פורס בפוסט שפרסם היום (ראשון) בדף הפייסבוק שלו את התסכול שלו מאופן סיקור בעיית ההסתננות בתחנה הצבאית, גלי צה"ל.

כספית מספר, כי כבר לפני כמה שבועות, בעת שעסקו בגל"צ בחוק ההסתננות, הוא שלח הודעת SMS למגיש התוכנית רזי ברקאי, בה תהה על הסיקור המוטה. "כל המרואיינים שהביאה התכנית דיברו מפוזיציה מסויימת. כולם היו "בעד" המסתננים ומתחו ביקורת ...על התיקון לחוק".

כספית מציין, כי הבוקר נתקל בתופעה דומה, כאשר כתבת גלי צה"ל שידרה ראיון "סוחט דמעות", כלשונו "עם אחד, סלומון, זה פרט הזיהוי היחיד שנמסר", אשר שוחח בטלפון ממתקן "סהרונים".

לדברי כספית, "הוא מספר סיפור מרטיט לבבות, איך ברח מהשירות הצבאי בצבא אריתריאה, איך 'נחטף' מסודן והועבר לבדואים בסיני, ורק אחרי ש'משפחתי שילמה כופר', התגלגל איכשהו לכאן, לישראל. עכשיו הוא שובת רעב במתקן, יחד עם מאות אחרים, כי זה לא יתכן שיחזיקו במעצר אנשים שלא עשו שום עבירה ולא ביצעו שום פשע, וחוץ מזה, כך אומר סלומון, יש כאן רק 3 ערוצים בטלויזיה. נשבע לכם, זה מה שאמר, בעוד הגל"צניקית הצעירה מתקשה לבלום את דמעותיה. אכן, נאצים אנחנו".

כספית הוסיף, כי "אחריה דיבר מנכ"ל אמנסטי ישראל. גם הוא, כמובן, מפליג בתיאורי הזוועות שעוברות על הפליטים האומללים האלה, שבסך הכל ביקשו מאיתנו הזדמנות לחיות את חייהם, עד שבאו הקלגסים הציוניים והעזו לחוקק חוק לפיו מי שחוצה את הגבול שלא כחוק, יוחזק במעצר (עם מזון, מרפא, חינוך ובריאות) במשך שלוש שנים".

"האם הפעם היה מרואיין מהצד השני? נניח, מישהו מעמותת "המרכז למדיניות הגירה", שפועלת למען תושבי דרום תל-אביב המקוריים? מישהו שיוכל להסביר שרוב מה שהושמע ברדיו הצבאי הישראלי מפיו של "סלומון" הוא שקר וכזב? שאף אחד לא חוטף אנשים בדרום סודן ומעביר אותם לעינויים בסיני. שהמסתננים הללו מובאים לכאן על ידי רשת מאורגנת, מתוכננת ומצויידת, לפעמים הם עוברים חלק מהדרך בטיסה, אחר-כך ברכב, עד שעריה הדרומיים של ישראל? מישהו שיסביר שלא יתכן שהמדינה היהודית תקלוט את כל חיילי צבא אריתריאה שמבקשים לערוק", תהה כספית.

"שנים רבות אני מתקומם בכל פעם שמתגוללים על גלי צה"ל, דורשים את סגירתה או יוצאים נגד המקצועיות שלה. אני חסיד גדול של התחנה והיו זמנים שגם שידרתי שם (כמעט תמיד ללא תמורה). האמת היא, שהמשימה הזו, להגן על גלי צה"ל, הופכת ליותר ויותר קשה", חתם כספית את הפוסט.