"הטלויזיה היום - עלבון לציבור הצופים"

מעריצי ושחקני הסדרה המיתולוגית "קרובים קרובים" נפגשו אמש (ראשון) ב"ויטק 9" לחגוג את חזרתה של הסדרה למרקע.

חזקי ברוך, תל אביב , כ"ג בתמוז תשע"ג

 

רחוב "ויטק 9" התעורר אמש (ראשון) לחיים. "ויטק 9" הוא שם פיקטיבי שנתנו יוצרי הסדרה "קרובים קרובים" לבניין בשדרות רוטשילד פינת רחוב החשמונאים בתל אביב.

שחקני התוכנית ומעריציה נפגשו והרימו כוס שמפניה לקראת תחילת השידורים החוזרים של התוכנית האהובה בחינוכית 23 מידי ערב.

"קרובים קרובים" שודרה בטלוויזיה החינוכית בין השנים 1983 עד 1986 ונתנה זווית מיוחדת על המשפחה הישראלית. בין השחקנים: יהורם גאון, אילן דר, תיקי דיין, לאורה ריבלין, משה גרשוני, חנה מרון ועוד. לפני פחות מעשור התקיים פרק איחוד ששודר בפורים אך זה היה הפרק האחרון.

כותב הסדרה, אפרים סידון אמר לערוץ 7, "באתי לפגוש את החברים שלא ראיתי 30 שנה. זו הייתה תוכנית טובה ומצחיקה. יש אנשים שחושבים היום שהטלוויזיה פחות טובה. לדעתי אם תהיה סדרה קומית טובה עם ישראל יוותר על הריאלטי אבל זה עולה כסף".

השחקן אילן דר מסביר לערוץ 7 כי איכות של סדרה זו שאלה של כסף, "פעם שילמו לשחקנים מעט והם השקיעו היום משלמים לשחקנים הרבה ואין להם זמן לחזרות והקהל מבוים", דר מוסיף, "כל הטלוויזיה זה כסף רק שפעם עשינו את זה מכיף ובלי כסף".

דר לא מרוצה מהתכנים הקיימים היום בטלוויזיה, "היום כשאני רואה תוכניות הם לא מצחיקות אותי. יש טמטום טוטאלי ועלבון לציבור הצופים ובעיקר לאלה שמשתתפים ועושים מהם צחוק".

ניצן לילה שביט סיפרה, כי "זו תוכנית אהובה עליי ואני שמחה שמשדרים אותה שוב. קיוויתי לראות היום את יהורם גאון אבל הוא לא בא. הוא בהחלט השחקן האהוב עליי. התוכנית גם מתוחכמת ומותאמת מכנה משותף לכל המשפחה. חסרות לי תוכניות כאלה היום שאני רואה טלוויזיה".

למקום הגיעו גם ויוליטה וטל (אמא ובת) ובהתרגשות סיפרו כי למרות פער הגילים הן רואות את הסדרה ביחד, "יש כאן שני דורות שרואים את הסדרה. השחקנים מעולים והסדרה מאוד מצחיקה. אנחנו רואות את זה עד היום ביחד. אין ספק שיהורם גאון הוא הדמות אהובה עלינו בסדרה".

בסיום המפגש עמדו כל מעריצי ואוהבי התוכנית וצעקו למצלמה - פתוחחחחחחחחחחחחטוען....