"נפעל לשמירה על אחדות עיר הקודש"

חברי מחוז ירושלים של ההנהגה הצעירה של הבית היהודי התארחו בשבת בשכונת "מעלה הזיתים" על מנת להדק את החיבור לכל חלקי העיר.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ג בתמוז תשע"ג

"נפעל לשמירה על אחדות עיר הקודש"-ערוץ 7
מעלה זיתים
צילום: פלאש 90

חברי מחוז ירושלים של ההנהגה הצעירה של הבית היהודי התארחו בשבת האחרונה (פנחס) בשכונת מעלה הזיתים במזרח ירושלים.

הצעירים באו לחזק את המשפחות הנאחזות במקום על אף התנכלויות חוזרות ונשנות של פורעים ערבים, זריקות אבנים וניסיון להפחיד את התושבים היהודיים.

במהלך השבת, חברי ההנהגה הצעירה שמעו שיחות וקיבלו סקירה מקיפה על המתרחש בשטח וההסלמה במצב הביטחוני בחודשים האחרונים.

בליל שבת חזקו הצעירים את המניין בשכונת בית החושן בהר הזיתים. לאחר תפילת שחרית שמעו שיחה מפי סולי אליאב, מנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי, שדיבר על פעילותו ועל חשיבותה של ירושלים בלבבות היהודים לאורך כל הדורות. אליאב הסביר כי ישנם דברים שרק צעירים מסוגלים לעשות ולשנות ואמר כי יש לפעול לחיזוק השרשרת היהודית במזרח העיר.

בהמשך השבת הגיע לדבר אריה קינג יו"ר הקרן לאדמות ישראל, שנתן סקירה היסטורית על הקמת השכונה. הצעירים נחשפו לבעיה הקשה לפיה יש מקומות בירושלים שיהודים לא יכולים להיכנס אליהם, רק מכיוון שהינם יהודים.

לאחר מכן יצאו הצעירים לסיור ברובע המוסלמי. עם סיום השבת התכנסו הצעירים לשיח וסיעור מוחות על דברים ופעולות שניתן לעשות למען חיזוק מזרח ירושלים.

אבינועם כהן, רכז מחוז ירושלים של ההנהגה הצעירה סיכם את השבת: "השבת הזאת היוותה הכנה לקראת פעילות מחוז י-ם של ההנהגה הצעירה בעיר ירושלים, בדגש על מזרח העיר. השבת הזאת גבשה את הרכזים וחברה אותם אל ירושלים, מתוך ההבנה שירושלים היא לב ליבו של עם ישראל. בימים שיש מי שמערערים על אחדותה של ירושלים ומצדדים בחלוקתה חס ושלום, אנו נפעל לשמירה על אחדותה של עיר הקודש ולהגברת צביונה היהודי".