חברת החשמל
חברת החשמל פלאש90

בדיון שנערך היום (שלישי) בועדת הכלכלה של הכנסת נחשף מלוא מצבת החובות של חברות פלסטיניות שונות לחברת החשמל הישראלית.

בדיון בועדת הכלכלה, בראשות ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, אושר לקריאה שנייה ושלישית תיקון לחוק משק החשמל שנועד לאפשר לשר האנרגיה והמים ולשר האוצר, בהתייעצות עם רשות החשמל, להאריך את רישיון ההספקה שניתן לחברת החשמל למזרח ירושלים עד ל-1 בינואר 2014 (במקביל לתקופת רישיונות חברת החשמל).

היו"ר ברוורמן ציין בפתח הדיון כי רישיון ההספקה של חברת החשמל למזרח ירושלים פקע אתמול. הוא הזכיר כי הוועדה פנתה למשרד האנרגיה והמים כבר לפני כחודש וחצי, והתריעה בפניה על כך, וביקש לדעת מדוע המתין המשרד עד שהגיש לוועדה את התיקון.

נציגת משרד האנרגיה והמים, עו"ד עינב סולטן, הודתה כי אין לה תשובה טובה לשאלה. היא הוסיפה כי המשרד פרסם תזכיר חוק לפני למעלה מחודש, אולם "היו אילוצים שהביאו אותנו עד היום". היו"ר ברוורמן הגיב ואמר כי התשובה אינה מספקת. הוא הבהיר כי להבא לא יאפשר להביא בפני הוועדה הצעות חוק לדיון בסד זמנים כה קצר. "אפעיל סנקציות אם דברים לא יגיעו לוועדה בזמן, הוועדה אינה חותמת גומי", אמר ח"כ ברוורמן.

היו"ר ברוורמן אף ביקש פרטים לגבי חובות חברת החשמל של מזרח ירושלים לחברת החשמל לישראל. מנהל מחוז ירושלים בחברת החשמל, יצחק עבודי, השיב וציין כי חברת החשמל למזרח ירושלים מספקת חשמל לא רק לתושבי מזרח ירושלים אלא לתושבים פלסטינים רבים בשטחי הרשות. לדבריו, החברה חייבת לחברת החשמל לישראל כ-620-630 מיליון שקל.

הוא הוסיף כי חברות נוספות של הרשות הפלסטינית חייבות לחברת החשמל לישראל עוד כ-300 מיליון שקל – כך שסך החובות עומד על למעלה מ-900 מיליון שקל.

היו"ר ברוורמן הבהיר כי המדינה צריכה לדאוג לכך שהחובות הללו לא יפגעו בחברת החשמל או יגרמו לה חוסר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו