מחיר הניסיון להקריב קרבן פסח: 50 שעות שירות

פעיל הימין נעם פדרמן ואיש הר הבית יהודה גליק נשפטו ל-50 שעות לתועלת הציבור. האישום: "הובלת צאן שלא כדין וללא היתר וטרינרי".

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ד בתמוז תשע"ג

פדרמן ובידו שה לפסח מניסיון קודם
פדרמן ובידו שה לפסח מניסיון קודם
המטה המשותף של תנועות המקדש

פעיל הימין נעם פדרמן, ואיש הר הבית יהודה גליק, נשפטו הבוקר (שלישי) בבית משפט השלום בירושלים ל-50 שעות שירות לתועלת הציבור לאחר שביקשו להקריב קורבן פסח בהר הבית. 

בחודש מרץ 2010, ערב פסח תש"ע, ביקשו השניים לעלות להר הבית להקריב קורבן פסח בהר, הם נעצרו על ידי המשטרה.

המדינה השתמשה בהליך מנהלי והגישה נגד השניים כתב אישום בגין הובלת צאן ללא היתר וללא סימון. השניים טענו במהלך המשפט כי מדובר ברדיפה פוליטית ושימוש ציני בהוראות החוק שנועדו להגן מפני גנבות כדי למנוע מהם את חופש הפולחן ואת מצוות החג. 

בעקבות הערות שופטת בית משפט השלום, דנה כהן לקח, שאמרה מחד גיסא שאין מדובר בעבירה פלילית אך מאידך קבעה כי יש בעיתיות בהובלת בעלי החיים  ללא אישור וסימון, הציעה השופטת שהשניים יתרמו תרומה לאגודה לצערי בעלי חיים. 

פדרמן ועו"ד בם שייצג את גליק הציעו לתרום תרומה למדינה וטענו כי במעשיהם הם בכל מקרה תרמו למדינת ישראל ולכן אין להם כל בעיה לעשות זאת שוב, בבחינת מצווה גוררת מצווה. 

המדינה הסכימה להצעה ובית המשפט נתן להליך תוקף של פסק דין. 

נעם פדרמן בתגובה :"בעזרת השם בשנה הבאה, נגיע להר הבית ברוב עם ואביא איתי קורבן פסח. אני מצפה ממשטרת ישראל שלא תפעל כמו בשנים קודמות ותמנע את קיום המצווה".

עו"ד יצחק בם, אשר ייצג במשפט את יהודה גליק, אמר בתגובה כי הוא מצפה ממשטרת ישראל שתשקיע מאמצים בטיפול בעבירות פליליות ולא ברדיפת אנשים המבקשים את חופש הפולחן. "כפי שחופש הפולחן ניתן לנשות הכותל יש לאפשר גם למרשי את חופש הפולחן".