למרות הכול: שיווק דירות במעלה הזיתים

המכרז לבנייה בהר חומה הכעיס אמנם את הממשל האמריקני, ובכל זאת ולמרות ביקור קרי החל שיווק דירות בשכונת מעלה הזיתים במזרח העיר.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תשע"ג

למרות הכול: שיווק דירות במעלה הזיתים-ערוץ 7
בנייה במעלה הזיתים
פלאש 90

מתיחות רבה שררה השבוע בין הממשל האמריקני לבין ממשלת ישראל על רקע ביקורו של מזכיר המדינה ג'ון קרי.

קרי, שהגיע על מנת להאיץ את המו"מ עם הפלסטינים, שמע במהלך ביקורו כי יש כוונה לבנות מעל ל-900 יחידות דיור בשכונת הר חומה ג', מהלך שזכה לגינוי חריף מצד ממשל אובמה על אף שכרגע המכרז קיים על הנייר בלבד.

נזכיר כי במידה ואכן ייצא מכרז הבנייה בהר חומה לפועל, ייווצר למעשה רצף טריטוריאלי ישראלי שימנע חיבור בין שכונת צור-באהר לבית לחם.

למרות המתיחות המדינית, החל לאחרונה שיווק דירות המוכנות לאכלוס בשכונת מעלה הזיתים (ראס אל-עמוד) במזרח העיר. השכונה, המאוכלסת במעל מ-100 משפחות מהציבור הדתי-לאומי, ממוקמת באזור אסטרטגי בעיר בקרבת הר הבית ושכונת ראס אל עמוד ומטרתה העיקרית היא לבסס את הנוכחות היהודית במזרח העיר.

ישראל גולדברג, מנכ"ל חברת הפרסום "פרסומי ישראל", המלווה את הפרויקט מסר: "בתחילת שנות ה-80 הגעתי יחד עם בחורי ישיבה מירושלים לתפוס נוכחות בבית הראשון שנקנה על ידי יהודים בראס-אל עמוד. גרנו שם מספר חודשים, באמצע כפר ערבי. היום אנו זוכים לראות את השכונה מלאה במאות יהודים, והיד עוד נטויה. מיקום מעלה הזיתים במזרח העיר ומול הר הבית מחייבת אותנו להמשיך ולבנות בה על מנת להרחיב את מספר היהודים באזור".