מצרים. מעצרים חדשים
מצרים. מעצרים חדשיםרויטרס

נמשכים המעצרים בקרב אנשי 'האחים המוסלמים' במצרים.

כוחות הביטחון המצריים עצרו אחר הצהריים את מוחמד בדיע, המדריך הכללי של האחים המוסלמים, בחשד להסתה לאלימות.. גורמים בכירים במערכת הביטחון המצרית אומרים כי בדיע נעצר בעת ששהה בעיירת חוף וכי הוא הוטס לקהיר במסוק.

סוכנות הידיעות הממלכתית דיווחה כי המפגינים ביקשו את צו המעצר נגד מנהיג האחים המוסלמים וסגנו, בחשד להריגת שמונה מפגינים בעימותים מחוץ למטה האחים המוסלמים בקהיר.

מוחמד בדיע וסגנו נחשבים לכוח המניע האמיתי מאחורי שלטון מורסי. בתוך כך, גורמים בינלאומיים ממשיכים להביע דאגה מהמתרחש במצרים. מזכ"ל האו"ם באן קי מון קרא למצרים לחזור במהרה לשלטון אזרחי, ואמר כי ממשלה אזרחית, שתשקף את רצונם של האזרחים, צריכה להחליף את הקיימת בהקדם האפשרי.

גם שרת החוץ של האיחוד האירופי, תרין אשטון, קראה לכל הצדדים במצרים לשוב במהירות להליך הדמוקרטי ולערוך בחירות לנשיאות ולפרלמנט במדינה.

אשטון הביעה תקווה שהממשל החדש במצרים יכבד את זכויות האזרח ואת שלטון החוק. היא הוסיפה כי היא מגנה בחריפות כל מעשה אלימות.

גורם באיחוד האפריקאי כי בעקבות ההפיכה צפוי האיחוד להשעות את מצרים מכל פעילות. "האמונה היא שיש להשעות כל מדינה שבה נעשה שינוי בניגוד לחוקתה", אמר הגורם.

נוסף לצרות של האחים המוסלמים, בית דפוס בבעלות הממשלה המצרית סירב להדפיס את מהדורת העיתון של יום חמישי עבור עיתון המנוהל בידי הזרוע הפוליטית של מפלגת האחים המוסלמים.