מטיילים בלכיש
מטיילים בלכישאושרה עסיס


 

מאות השתתפו אתמול (ה') בכנס לכיש הראשון שנערך ביוזמת מדרשת הדרום מאיגוד המדרשות ליהדות וללימודי ארץ ישראל.

במהלך היום סיירו המשתתפים באתרי חבל לכיש ונכחו בסדרת הרצאות מרתקות בנושא החיבור שבין העבר, ההווה והעתיד במזרח חבל לכיש.

יישובי חבל לכיש הוקמו לצורך קליטת העלייה הגדולה בשנות החמישים. בתל לכיש התגלו מכתבים שזכו לשם 'מכתבי לכיש' והם מאירים באור מיוחד את הסיפור התנ"כי.

הכנס נפתח בברכתו של מנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין שאמר "אני מברך את באי הכנס הרבים, משמח לראות את ההתעניינות הרבה בסיפור של חבל ארץ זה. רשות הטבע והגנים שומרת על נכסי הטבע, הנוף והמורשת בחבל ארץ זה שנים רבות. אנו מאמינים בשילוב הקהילות הסמוכות בשמירה וטיפוח האתרים.

"בשנים הקרובות אנו נשקיע משאבים רבים בפיתוח ושימור תל לכיש והאזור מתקציבי רשות הטבע והגנים ומתוכניות מורשת שנהגתה כאן על ידי ראש הממשלה. אני בטוח שיהיה לנו שיתוף פעולה עם התושבים החדשים והישנים באזור נפלא זה".

לאחר מכן נערך סיור בהשתתפות מאות אנשים בתל לכיש בהדרכתו של ד"ר דורון שראבי. בהמשך התכנסו המשתתפים במועדון קטיף במושב אמציה ושמעו דברי ברכה מפי דני מורביה, ראש המועצה האזורית לכיש.

מנכ"ל איגוד המדרשות ליהדות וללימודי ארץ ישראל, צחי דיקשטיין: "אנו שמחים לפתוח את מסורת כנסי לכיש כשהראשון הינו בסימן עבר, הווה ועתיד. הכנס עוסק בשימור המורשת והיסטוריית החבל, מול פיתוח ההתיישבות והנגשת ההיסטוריה והממצאים לדור הצעיר. הכנס הינו חוליה נוספת בשרשרת כנסים שמובילות המדרשות בנושאי ידיעת ומורשתה ברחבי הארץ".