סמי בר לב לצד הנשיא פרס
סמי בר לב לצד הנשיא פרס פלאש 90

אחרי 40 שנה כראש מועצת קצרין, הודיע ראש המועצה, סמי בר לב, כי בבחירות הקרובות הוא אינו מתמודד פעם נוספת.

בר לב בן ה-71 עבר לגולן אחרי הכיבוש בשנת 1968 והנהיג את קצרין מאז 1973.

כחבר תנועת הליכוד היה בר לב ממנהיגי המאבק לסיפוח הגולן לישראל, והתנגד מאז ומתמיד להחזרת הגולן לסוריה, בטענה כי מדובר בחלקי ארץ ישראל ובנכס ביטחוני אסטרטגי.

בראיון לערוץ 7 הוא מספר על ההחלטה הלא פשוטה לפרוש אחרי ארבעה עשורים, "אכן החלטה מאוד קשה, אבל חשבתי שפרק כל כך ממושך עם הישגים טובים צריך לסיים. הצלחנו לאכלס חלק גדול מהגולן ולהקים את קצרין, הצלחנו לשמר את הגולן לנו ולעם ישראל".

בר לב סבור כי היום כולם מבינים שהרעיון להחזרת הגולן היה רעיון עוועים, כלשונו, "כשרואים את הגולן המשגשג והיפה שרוב עצום רואה בו חלק ממדינת ישראל וכשרואים מאידך מה קורה מעבר לגבול, מבינים שזה היה רעיון עוועים למסור את הגולן. לדעתי זה לא יעלה שוב על סדר היום בוודאי לא בשנים הבאות".

לבר לב אין זמן לעסוק בפרידות, וכל עוד הוא בתפקיד הוא ממשיך לעסוק בקליטתן של משפחות חדשות, "אנחנו בונים שכונות חדשות בקצרין, והמטרה להגיע ל-20 אלף תושבים. יש כאן קהילה מאוד מגוונת, עולים, ותיקים, חילונים, דתיים וגם חרדים, זה יישוב שטוב לגדל בו ילדים.

התחלנו משדות קוצים ואבני בזלת והיום הכל פורח, ביישובים הכפריים בגולן יש 15 אלף תושבים, בקצרין 8,000 וארבעת הכפרים הדרוזים בצפון הגולן מונים כ-20 אלף תושבים", סיפר.

לגבי העתיד, עדיין אין לו תוכניות מסודרות. "מה שבטוח אמשיך לגור כאן, נסיים קודם את התפקיד ונחשוב הלאה".