בנט: אין קיום למדינת ישראל ללא התורה

שר הכלכלה מתייחס לחוק הגיוס שיובא לממשלה ביום א'. "החוק כשלעצמו לא שווה דבר ללא הבנה מכל הצדדים של ערכי ההגנה ולימוד התורה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תשע"ג

בנט: אין קיום למדינת ישראל ללא התורה-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: פלאש 90
שר הכלכלה ויו"ר 'הבית היהודי', נפתלי בנט, מתייחס היום (שישי) בעמוד הפייסבוק שלו לרפורמת הגיוס של ועדת פרי, שתובא לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב.

בפוסט שפרסם בנט על פרשת השבוע מטות מסעי, הזכיר את פנייתם של שבט ראובן וגד למשה רבנו. "הם מזהים הזדמנות כלכלית בעבר הירדן, הם חושבים מעט קדימה על השתכרותם הכלכלית (מספוא לבהמתם) ומבקשים שלא לעבור את הירדן.

משה רבנו נחרד מהבקשה. הוא פונה אליהם בזעם ושואל כיצד הם יכולים לחשוב על נטישת העם במערכה המצפה להם בארץ. יש צורך באנשים לצבא, יש צורך בשותפות בנטל".

שר הכלכלה סיפר על הכלל שקבע משה רבנו. "ברגעי הצורך כולם שותפים ואין השתמטות. רק לאחר ששבטים אלה, אליהם מצטרף חצי משבט מנשה, מתחייבים לפני משה להיות הראשונים והמובילים בכל מלחמה הוא מתרצה ונותן להם להתנחל בעבר הירדן".

מכאן עבר בנט לחוק הגיוס שיובא בתחילת השבוע לישיבת הממשלה. "מי שחושב שלומדי התורה הם נטל טועה! לימוד התורה הוא אשר נותן את המשמעות לעצם מציאותנו פה. לולא התורה הננו גזלנים של הארץ.

"חברים, אין קיום למדינת ישראל ללא התורה וללא ההגנה. ביום ראשון יובא להחלטת הממשלה חוק אשר משלב בין השניים בצורה ראויה ומאוזנת. אבל החוק כשלעצמו לא שווה דבר, ללא הבנה מכל הצדדים של ערכי ההגנה ולימוד התורה. בזה יהיה מבחננו האמיתי", דברי בנט.